Karlovarský kraj tají smlouvy a odměny

Opoziční zastupitelé opět nemohli nahlédnout do smluv uzavřených vedením Karlovarského kraje.

Další díl hry na schovávanou připravila ředitelka karlovarského krajského úřadu Martina Vránová opozičním zastupitelům. Ta, patrně instruována hejtmanem, stále tají obsah smluv, dohod o provedení práce a dohod o pracovní činnosti, které v minulém roce vedení kraje uzavřelo. A to i přesto, že existuje nezpochybnitelný nárok zvolených zastupitelů do těchto smluv nahlížet.

„Abychom mohli kraj a čerpání krajského rozpočtu kontrolovat, chceme vědět, jací odborníci a za jakých podmínek pro kraj na konkrétních věcech pracují. Existuje zákon o krajích, kde je tento nárok jasně popsán. A protože jsme informace nedostali, tak jsme tento problém otevřeli v prosinci na zastupitelstvu. Usnesení, které podpořili i někteří zastupitelé z vedení kraje,  ředitelce krajského úřadu uložilo tyto dokumenty zastupitelům zpřístupnit a to včetně jmen, funkcí, výše odměny a doby uzavřené dohody,“ říká nazlobeně místopředsedkyně Poslanecké sněmovny a krajská zastupitelka Jana Mračková Vildumetzová.

Ta si přišla dokumenty po komunikaci s ředitelkou úřadu Vránovou prostudovat znovu minulý týden. Ačkoliv byl termín návštěvy předem dohodnutý a potvrzený, u vedoucího personálního odboru již tentokrát byli dva úředníci z kanceláře ředitelky krajského úřadu, kteří sdělili, ze opět nic nedostanou a jména lidí pracujících na kraji se nedozvědí. Údajně čekají na stanovisko ministerstva vnitra, které pak pošlou.

„K úkolu zastupitelstva konstatovali, že na něm pracují s že mají třicetidenní lhůtu k vyřízení. Nechápeme na čem, kdo pracuje a jak k této lhůtě dospěli. Jasně jsme několikrát avizovali, že si nechceme nic odnášet, nic kopírovat, že chceme jen nahlédnout do smluv, které vedení kraje uzavřelo v minulém kalendářním roce od ledna do září 2021. Žádost jsme podali už v říjnu loňského roku. Není to nic složitého a pevně věříme, že uzavřené smlouvy má personální oddělení řádně zaevidované. Není tedy třeba nic připravovat a na ničem pracovat,“ doplňuje krajský zastupitel Martin Hurajčík, který Janu Mračkovou Vildumetzovou na krajský úřad doprovázel.

„Pakliže nám byla možnost nahlédnout do smluv několikrát upřena, patrně se tam nachází něco, co nemáme vidět. Jinak by kolem toho nebyly takové tajnosti. Jisté ale je, že je to naše právo a dokonce naše povinnost, kontrolovat jak vedení kraje nakládá s veřejnými prostředky a co si za ně objednává,“ dodává Jana Mračková Vildumetzová.

Zdroj: Tisková zpráva

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře