Munice granaty Zlutice

V sobotu dne 28. listopadu 2020 v dopoledních hodinách devětatřicetiletý muž oznámil na linku 158, že při výkopových pracích v budově ve Žluticích nalezl předměty připomínající munici a ruční granáty.

Na místo ihned vyjela policejní hlídka, která si posléze vyžádala součinnost od policejního pyrotechnika. Do jeho příjezdu hlídka místo nálezu zajistila, aby do nebezpečného prostoru nevstupovaly další osoby. Po příjezdu policejní pyrotechnik vyhodnotil, že se opravdu jedná o dvanáct ručních granátů, pětatřicet kusů signálních nábojů, devět iniciátorů a o patnáct kilogramů malorážní munice. Vzhledem ke stavu některých kusů pyrotechnik rozhodl o jejich likvidaci. K té bylo vybráno vhodné místo odlehlé od obydlené oblasti a byla provedena likvidace. Následný odvoz zbylého nálezu a likvidaci zajistili pyrotechnici. Ke zranění osob a ke škodě na majetku nedošlo.

Prevence:

Policisté v našem kraji velmi často řeší případy nálezu staré munice. Na místo okamžitě vyjíždějí přivolaní pyrotechnici, kteří ke každému podezřelému předmětu přistupují se zvýšenou opatrností, aby při manipulaci nedošlo k explozi. Korozí předmětu může dojít k narušení systému pojistek a k výbuchu potom stačí málo. Proto nepodceňujte ani staré a zkorodované výbušniny a jiné předměty. V případě nálezu s nimi v žádném případě nemanipulujte a ihned o nálezu vyrozumte policii. Vyčkejte do příjezdu hlídky a místo nálezu zabezpečte tak, aby se k němu nepřiblížily další osoby. Pokud se nebude jednat o munici, nikdo se na Vás zlobit nebude. Lepší je vždy nález ohlásit, než aby došlo k neštěstí.

Zdroj: Policie ČR

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře