Šťastné a veselé Vánoce. Domov Sokolík

V čase předvánočním se zaměstnanci sokolovské chemičky Synthomer rozhodli pomoci splnit přání klientů Domova pro osoby se zdravotním postižením „SOKOLÍK“ v Sokolově, p.o.

Do vánoční nadílky se mohl zapojit každý, ať pracuje ve výrobních provozech, v prodeji, logistice, laboratoři nebo jiném týmu. V roce 2019 byl vánoční strom instalován fyzicky v recepci. Stačilo z vánočního stromu vzít kartičku s ručně napsaným přáním, dárek koupit a přinést jej nezabalený zpět pod stromeček. V letošním roce v důsledku epidemiologické situace a nepřítomnosti mnoha zaměstnanců, kteří pracují z domova, byla registrace dárků prováděna online, pomocí emailu nebo telefonicky. Zodpovědnou úlohu vánoční dárky pro DOZP „SOKOLÍK“ krásně zabalit převzal tým Dodavatelského řetězce a zákaznické podpory, v němž se myšlenka vánoční charitativní akce zrodila.

V loňském roce, kdy se akce Vánoční strom pro DOZP „SOKOLÍK“ uskutečnila v Synthomeru poprvé, se zaměstnancům s podporou firmy podařilo vybrat více než 46:000 Kč.

Mgr. Petra Sekáčová, ředitelka Domova, říká: „Naši klienti se vždy velmi na vánoční svátky těší. S napětím očekávají, co pěkného jim Ježíšek nadělí.“
A jaká přání pod vánočním stromem letos byla? Mezi 127 přáními klientů Domova SOKOLÍK se objevily audio pohádky, knihy, puzzle, kosmetika, hřejivá deka, povlečení, ale také balíček sladkostí nebo houpací křesílko a mnoho dalších.

Slavnostní předání vánočních dárků naplánoval Synthomer a vedení Domova na poslední předvánoční týden, konkrétně 23.prosince. Letos v důsledku epidemiologických opatření nešlo o předvánoční setkání s klienty, ale to na radosti z dárků určitě nic nezmění. Dárky od zaměstnanců, které zastupoval tým Dodavatelského řetězce, a Ing. Milana Brejchala, výkonného ředitele Synthomer a.s., převzala ředitelka Domova SOKOLÍK Mgr. Petra Sekáčová.

A paní ředitelka shrnula: „Díky vánočnímu stromu sokolovských chemiků budou letošní Vánoce v SOKOLÍKU bohatší o mnoho splněných přání.“

Domov pro osoby se zdravotním postižením „SOKOLÍK“ v Sokolově, p.o poskytuje podporu lidem s mentálním a kombinovaným postižením vyžadující celodenní péči, a to ve věku od 18 let. Klientům poskytujeme: ubytování a stravu, pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu, pomoc při osobní hygieně, výchovné, vzdělávací a aktivizační činnosti, zprostředkování kontaktu se společenským prostředím, sociálně terapeutické činnosti, pomoc při obstarávání osobních záležitostí a při uplatňování práv, dostupnost lékařské péče. V současné době pečuje o více než 30 klientů. Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře