sokolov sokol polep pristresku mhd

Polepy s využitím maskota Sokolova a s dalšími grafickými prvky, například vybranými údaji z historie města, by měly dostatečně ochránit ptáky před nárazem do nových skleněných přístřešků na zastávkách MHD.

Podle názoru odborníků na ochranu přírody není tedy nutné na zastávky lepit černé ptáky, poslouží i náš ztvárněný sokol, či cokoli jiného od písmen po obrazce.

Osmatřicet nových přístřešků převzalo město od dodavatele jen před krátkým časem, dříve nebylo možné s polepy začít. A hned 9. prosince se pustila společnost AZUS, která potisky zhotovila, do jejich umisťování na první zastávky. Zatím se na nich objevil sokol, následovat budou i další prvky. Polepování je rozdělěno do dvou etap. A jak je to se siluetou dravce, která bývá nejčastěji k vidění na skleněných plochách? Silueta dravce na ploše skla je sice nejužívanější, ale zdaleka ne funkční, pokud není plocha pokryta objekty dostatečně hustě. Nezáleží na tvaru siluety, dokonce to nemusí být ani pták,  neboť hlavní roli hraje hustota pokrytí čirého skla. V současnosti se nejvíce používají kroužky či proužky, které při vhodném rozvržení zachovávají průhlednost skel, ale zároveň tvoří optickou bariéru.

A k polepům jedna zajímavost z facebooku Základní školy Pionýrů: „Všimli jste si, že v Sokolově jsou nové autobusové zastávky ozdobeny maskotem? Velice nás to těší. Proč? Jedná se totiž o návrh našeho žáka. Pátrali jsme v paměti, v počítači, hledali mezi starými diplomy. Dva dny to trvalo, ale našli jsme! První návrh statného vytrénovaného sokolíka vznikl v hlavě našeho žáka Zdeňka Hrušky. Bylo to v roce 2014 a maskot byl určen pro první Školympiádu”. (pro nesokolováky: Školympiáda je převážně sportovní akce, kterou Město Sokolov pořádá pro všechny školy ve městě).

Zdroj: Město Sokolov https://www.sokolov.cz/

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře