V Sokolově finišují dvě stavby u Vítězné, třetí je na počátku
Tři stavby najdeme v současnosti v Sokolově na relativně nevelkém prostoru kolem sídlišti Vítězná. Dvě z nich se už dostávají do finále a do jejich dokončení mnoho nezbývá, ta třetí právě začala. Řeč je tady o modernizaci komunikace v Atletické ulici, přípravě parcel pro výstavbu rodinných domků v Roháčově ulici a o rekonstrukci ulice P. Chelčického.

Jaká je situace na stavbách, o tom se v pondělí 10. června přesvědčili na vlastní oči místostarosta Jan Picka společně s vedoucí odboru rozvoje města Kateřinou Klepáčkovou a stavebním technikem města Lubošem Pravcem. První na řadě byla právě zahájená rekonstrukce ulice Petra Chelčického, respektive její první etapa. Stavební úpravy má na starost společnost ALGON, který se umístil ve výběrovém řízení na prvním místě s nabídkovou cenou kolem 7,4 milionu korun bez DPH (necelých devět milionů korun vč. DPH). Na části této investice se bude podílet společnost Sokolovská vodárenská. Zástupci města si prohlédli začínající výkopové práce a dozvěděli se od dělníků, že jsou v této lokalitě dosti složité kvůli nestabilnímu podloží.

Jen nedaleko odtud finišují první dvě etapy modernizace Atletické ulice. Právě tady pracovní čety pokládali poslední vrstvy vozovky, ulicí se „proháněly“ finišér a válce. Komplikací se ukázala nepozornost některých řidičů, kteří v úseku nejblíže k areálu Baníku zaparkovali na ulici automobily, přestože tady ještě zbývalo položit poslední vrstvu balené asfaltové směsi. Pokládka byla naplánovaná na 14. května. Pokud tady nějaké auto zůstalo, čekalo ho odtažení. Zhotovitel této akce je společnost Silnice Chmelíř. Celkové náklady jsou přes 6,2 milionu korun, z této částky představuje dotace tři miliony korun. Hotovo by mělo být vše do července.

Další stavbou v Sokolově, která je stejně jako u Atletické v předstihu, je příprava pozemků pro rodinné domky v Roháčově ulici. 

Na místě bývalých vojenských baráků vzniknou parcely pro 11 domků. Zhotovitelem akce je Druhá severočeská stavební společnost při nákladech zhruba 7,9 milionu korun. Z celkových nákladů pokryje část dotace od ministerstva pro místní rozvoj z programu Podpora bydlení, podprogramu Technická infrastruktura, a to ve výši 800 000 korun. Hotovo by tady mohlo být v předstihu už o prázdninách.

Zdroj a foto: Město Sokolov

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře