Zítra se uskuteční 3. zasedání Zastupitelstva Karlovarského kraje

V pondělí 11. ledna 2021 se na žádost skupiny dvaceti krajských zastupitelů uskuteční mimořádné jednání Zastupitelstva Karlovarského kraje.

Hejtman Petr Kulhánek vysvětlil: “Akceptujeme zákonný požadavek skupiny zastupitelů na uspořádání zasedání zastupitelstva, kde tito zastupitelé chtějí projednávat a schvalovat návrh krajského rozpočtu. Vedení kraje ale už před měsícem avizovalo, že příprava a revize rozpočtu je v plném proudu a chceme jej předložit v termínu řádného jednání 1. února. Mimořádným zasedáním spíše zbytečně ztratíme čas, který jsme mohli věnovat úkolům, jichž není málo.” Bývalí členové Rady Karlovarského kraje původní návrh rozpočtu na rok 2021 schválili 30. 11. 2020. „Od té doby se ale parametry rozpočtu zásadně změnily, jistě všichni vědí, že se do poslední chvíle roku prohluboval propad daňových příjmů v souvislosti s opatřeními proti koronaviru, navíc do toho zasáhl daňový balíček schválený Sněmovnou. A my se v tuto chvíli snažíme stáhnout původně naplánovaný provozní schodek našimi předchůdci tak, abychom dosáhli podstatně nižšího rozdílu příjmů a výdajů,“ dodal hejtman.

Ještě na začátku příštího týdne se vedení kraje bude zabývat konečnou podobou rozpočtu. V pátek 15. ledna bude návrh rozpočtu schvalovat Rada kraje, k dispozici jej budou mít zastupitelské kluby, 25. ledna jej projedná Finanční výbor Zastupitelstva Karlovarského kraje. 1. února se pak rozpočtem budou zabývat krajští zastupitelé.

Zdroj: Fb – Karlovarský kraj

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře