V Oloví na Sokolovsku hořel dům

V Oloví hořelo v domě, hasiči museli zahraňovat děti ze zakouřeného prostoru. Na místě zasahovalo osm jednotek hasičů, příčina požáru je v šetření.

Ve třípatrovém bytovém domě v Oloví na Sokolovsku začalo hořet ve čtvrtek odpoledne. Svědci nahlásili na tísňovou linku hasičů, že ze sklepních prostorů vychází hustý kouř. Zároveň nedokázali uvést, zda uvnitř domu jsou nějaké osoby.

Operační středisko vyslalo k požáru jednotky hasičů z II. stupně požárního poplachu. Na místě hasiči zjistili, že hoří odpad ve sklepních prostorů, kouř z požáru se již rozšířil do celého domu a v horních patrech jsou osoby, které se již nemohou sami dostat ven. Hasiči tak s použitím vyváděcích masek zachránili tři děti a jednu dospělou osobu, ze zakouřeného prostředí pak vynesli také jednoho psa. Všechny osoby na místě zkontrolovala záchranná služba. Požár ve sklepě se podařilo zlikvidovat do dvou hodin od nahlášení. Po požáru byly byty v horních patrech neobyvatelné, pro šest osob zajistil starosta obce náhradní ubytování v místním kulturním středisku. Výše škody a příčina požáru je v šetření.

Zdroj a foto: HZS Karlovarského kraje

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře