V Karlových Varech zahájily novou lázeňskou sezónu, Zprávy Karlovarsko

V Karlových Varech zahájily o uplynulém víkendu novou lázeňskou sezónu roku 2023

Od pátku do neděle žilo město bohatým programem, jeho centrum bylo ve Smetanových sadech, kde vystoupila řada skupin a souborů, a kde se také rozkládal řemeslný jarmark. Navzdory nepříliš optimistickým předpovědím se nakonec počasí kromě přeháňky pátečního večera vydařilo. 

Zehnani piti V Karlovych Varech zahajily novou lazenskou sezonu

V pátek byly při slavnostním večeru v městském divadle oceněny významné osobnosti 

Cenu města za rok 2022 převzal z rukou primátorky města doc. PaeDr. Petr Kolísko, Ph. D., za své odborné aktivity v oboru lázeňství ve prospěch města Karlovy Vary a propagaci města ve světě. Čestné občanství města získal prof. ak. sochař Michal Gabriel jako zvláštní projev úcty za celoživotní dílo ve vztahu k městu Karlovy Vary. Cenu primátorky města obdržel MUDr. Michal Vinš, chirurg, sportovní lékař a karlovarský patriot. Cena Sdružení léčebných lázní byla udělena Ing. Františku Mikešovi in memoriam za celoživotní práci až do vysokého věku pro karlovarské lázeňství a jeho propagaci a Ing. Alexandru Rebjonkovi, Ph. D. za dlouholetou vynikající práci v lázeňství a za jeho aktivní zapojení do organizací a orgánů rozvíjejících jeho kvalitu, mimo jiné byl i členem pracovní skupiny pro obnovu tehdy havarijního stavu Vřídelní kolonády.

V Karlovych Varech zahajily novou lazenskou sezonu

V sobotu dopoledne se konalo tradiční žehnání pramenům zakončené slavnostní mší celebrovanou v kostele Sv. Maří Magdalény. Žehnání pramenům se letos ujal apoštolský nuncius Jude Thaddeus Okolo, jmenovaný do této funkce papežem vloni v květnu. Odpoledne tisíce lidí sledovaly tradiční průvod Karla IV. s chotí, rytíři, zbrojnoši a doprovodem na jeho cestě ze sadů Karla IV. u Císařských lázní přes kolonády až do Smetanových sadů.

Zdroj a foto: Magistrát města Karlovy Vary

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře