V Karlových Varech bude vstup na vánoční trhy regulován

Karlovy Vary – Vstup na vánoční trhy bude kvůli bezpečnosti regulován.

V sobotu 27. listopadu začnou v Karlových Varech vánoční trhy. Potrvají do 26. prosince a odehrávat se budou na prostranství před Mlýnskou kolonádou každý den od 10 do 20 hodin. Do vymezeného prostoru tržiště bude vstup regulován. Návštěvníci se budou muset prokázat dokladem o očkování nebo prodělané nemoci Covid-19. Doprovodný program byl zrušen. 

„Vzhledem k nepříznivému vývoji pandemie koronaviru jsme se rozhodli zrušit i slavnostní rozsvícení vánočního stromu, protože se jedná o akci, při které se v jednu chvíli na ne příliš velkém prostoru shlukuje více než tisíc návštěvníků. Určitě v tuto chvíli nechceme hazardovat se zdravím našich spoluobčanů a lidskými životy. Vánoční trhy ale uspořádáme a budou bezpečné. Návštěvníci se budou muset prokázat platným potvrzením o očkování nebo prodělané nemoci. Věřím, že tak eliminujeme riziko nákazy. Zároveň věřím, že i bez doprovodného programu dopřejeme návštěvníkům příjemnou vánoční atmosféru. Tržištěm budou znít alespoň reprodukované koledy, vedle ozdobených stánků s vánočními dobrotami, dekoracemi i dárkovým zbožím prostor zdobí stovka jehličnanů,“ uvádí primátorka města Andrea Pfeffer Ferklová. „Prosím všechny návštěvníky o vstřícnost při prokazování takzvané bezinfekčnosti při vstupu na městské vánoční trhy a také o dodržování všech platných nařízení, zejména dostatečných rozestupů. Vánoční trhy, které proběhnou u hotelu Thermal, jsou soukromou aktivitou nájemce,“ dodává Andrea Pfeffer Ferklová.

Podmínky pro vstup na vánoční trhy
  • Děti do 12 let- bez omezení vstupu
  • Ostatní návštěvníci trhů- se prokážou platným potvrzením o očkování proti nemoci COVID-19 nebo o prodělané nemoci / návštěvníkům bude kontrolován QR kód s aplikace TEČKA nebo certifikátu /
  • Prostor trhů bude ohraničen, pro vstup bude možné využít jeden ze 2 vchodů (od hotelu Thermal a od hotelu Pupp). Bez výše uvedeného nebude návštěvníkům vstup umožněn.

Vánoční osvětlení města včetně bohaté výzdoby na promenádě od hotelu Thermal až k Divadelnímu náměstí se rozsvítí v pátek 26. prosince. Ceremoniál rozsvícení vánočního stromu proběhne bez diváků a bude odvysílán v neděli 28. prosince v 18 hodin na sociálních sítích, například na facebookovém profilu Vánočních trhů Karlovy Vary (https://www.facebook.com/vanocnivary), magistrátu města (https://www.facebook.com/mmkvcz/) nebo OC Varyáda (https://www.facebook.com/OCVaryada).

V Karlových Varech bude vstup na vánoční trhy regulován

Zdroj a foto: Magistrát města Karlovy Vary

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře