Zrušení pracovišť finančních úřadů. Kam se nově obracet, Ministerstvo financí zruší v kraji čtyři finanční úřady, Karlovarský kraj,
Ministerstvo financí od července zruší v celé republice 77 z 201 územních pracovišť finančních úřadů. Z toho 56 budou pracoviště, která už nyní fungovala v omezeném režimu. V Karlovarském kraji se se zavřou čtyři finanční úřady – v Aši, Mariánských Lázních, Kraslicích a v Ostrově.

Místo zrušených úřadů Finanční správa lidem nabídne zvláštní linky pro telefonické konzultace, v době podávání daňových přiznání také rozšíří výjezdy do obcí. Resort to uvedl v úterý v tiskové zprávě s tím, že jde o krok k zefektivnění státní správy. Zda bude rozhodnutí znamenat i propouštění, ministerstvo neupřesnilo.

Sedmasedmdesát územních pracovišť má být zrušeno k 1. červenci. Resort na svém webu zveřejnil jejich seznam. „Zrušena budou zejména pracoviště, jejichž služby jsou ze strany veřejnosti podle provedené analýzy nejméně využívány nebo v praxi zajišťují především služby podatelny,“ uvedlo ministerstvo.

Zdroj: Ministerstvo financí, novinky.cz, foto: Město Mariánské Lázně

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře