dopravní nehody, pátrání, Krimi zprávy, zprávy karlovarsko, policie, dopravní policie, cizinecká policie, pátrání, kriminální policie,

Dopravně bezpečnostní akce byla zaměřena na řidiče pod vlivem alkoholu a jiných návykových látek

Alkohol či jiné návykové látky nepatří za volant řidičů. Z tohoto důvodu se v pondělí 7. června letošního roku uskutečnila dopravně bezpečnostní akce zaměřena především na alkohol a jiné návykové látky u řidičů. Téměř devět desítek policistů kontrolovalo řidiče na území celého Karlovarského kraje. Mimo jiné se zaměřili také na problematiku převozu drog, zbraní, odcizených věcí a nelegální migraci osob.

Během šesti hodin policisté zkontrolovali 1 194 vozidel. Zjistili celkem 163 dopravních přestupků, přičemž 153 vyřešili příkazem na místě, tedy pokutou a 10 jich oznámili na příslušný úřad k vyřízení. U dvou řidičů byla provedenou dechovou zkouškou zjištěna hladina alkoholu v krvi.

Nejčastěji policisté řešili nepoužití bezpečnostních pasů, a to ve 34 případech. Dalším častým přestupek byl nevyhovující stav vozidla. Tento přestupek řešili ve třech desítkách případů.

Zdroj: Policie ČR

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře