Registrace na druhou posilovací dávku proti nemoci COVID-19 ,Očkování dětí, Provoz očkovacího centra v KC Svoboda v Chebu

Prvních 975 dávek vakcíny Pfizer kraj obdrží od 28. do 29. prosince 2020. Obratem se pak začne v očkovacích centrech karlovarské, sokolovské a chebské nemocnice s očkováním zdravotníků, zaměstnanců pobytových sociálních služeb a složek Integrovaného záchranného systému (IZS), tedy záchranářů, hasičů či policistů.

Zahájení dobrovolného a bezplatného očkování zájemců z řad veřejnosti se předpokládá s největší pravděpodobností od února 2021. Uvolněný zastupitel Josef März vysvětlil: „Prioritní je pro nás v tuto chvíli zajistit akutní zdravotní péči v nemocnicích na území regionu, činnost záchranářů a dalších složek IZS, pracovníků v zařízeních následné péče, v domovech pro seniory a osoby se zdravotním postižením. Proto budeme v Karlovarském kraji v první fázi očkovat právě zájemce z těchto profesí. Platí to i pro praktické lékaře a ambulantní specialisty.“ 

Kraj ve spolupráci s nemocnicemi nyní připravuje objednávkový systém očkování pro veřejnost. Zároveň s tím se pak stanoví ordinační doba očkovacích center. „Pro imobilní zájemce o očkování počítáme s výjezdy odběrového týmu záchranářů. Všechny informace, které budou občané k očkování potřebovat, včas zveřejníme. Očkování je jedinou cestou, jak můžeme vyhrát boj s koronavirem. Věříme proto, že tuto možnost využije hned po zdravotnících a ostatních vybraných profesích co největší počet našich občanů. Proces vakcinace nastavíme tak, aby lidé bezprostředně po aplikaci byli pod dozorem v očkovacím centru, a my jsme měli jistotu, že všechno zvládli v pořádku,“ dodal Josef März. 

V měsíci lednu by měl Karlovarský kraj obdržet dalších 3x 975 dávek vakcín. Tato vakcína se aplikuje ve 2 dávkách, a to v rozmezí 21 dní. Počet očkovaných osob je tedy třeba dělit dvěma. Příprava očkování zatím probíhá na celostátní i krajské úrovni. Jakmile budou známy všechny potřebné informace, budou k dispozici u praktických lékařů, lidé je najdou na stránkách Karlovarského kraje, Karlovarské krajské nemocnice, Nemocnice Sokolov i na sociálních sítích.

Zdroj: Fb – Karlovarský kraj

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře