Registrace na druhou posilovací dávku proti nemoci COVID-19 ,Očkování dětí, Provoz očkovacího centra v KC Svoboda v Chebu

Vakcinace byla prvotně určena pro lékařský personál v nemocnicích a pro členy složek Integrovaného záchranného systému, kteří nejčastěji přichází do kontaktu s COVID pozitivními pacienty. 

Hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek uvedl: „Naší snahou je ochránit nejdříve ty, kteří jsou vystaveni přímému riziku nákazy koronavirem a bez jejichž pomoci bychom těžko zajišťovali péči o nemocné. Karlovarský kraj má pro další postup vypracovanou vakcinační strategii, která vychází z té národní a bude mimo jiné určovat pořadí očkování pro další prioritní skupiny.”

Vakcinační strategii představí kraj veřejnosti v úterý 19. ledna.

V současné chvíli je evidováno 3100 zájemců o očkování z řad prioritních skupin. Uvolněný krajský zastupitel pro oblast zdravotnictví Josef März doplnil: „V prvním týdnu byla v očkovacích centrech v Sokolově, Chebu a Karlových Varech podána vakcína 1225 osobám. V tomto týdnu pokračuje očkování zdravotníků z nemocnic, ale zahajujeme také vakcinaci v pobytových sociálních službách. Snažíme se zahrnout co nejdříve také obvodní lékaře a ambulantní specialisty. Dalšími prioritními skupinami jsou učitelé v mateřských školách.” Karlovarský kraj rovněž žádal o navýšení počtu dávek vakcín. Další mají dorazit za 14 dní. V regionu by mělo vzniknout devět stabilních očkovacích míst a k dispozici bude také mobilní a výjezdový tým. Hejtman Petr Kulhánek potvrdil, že jedno z vysokokapacitních míst pro vakcinaci vznikne v karlovarské KV Areně.

Zdroj: Fb – Karlovarský kraj

, , , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře