Obnova Vřídelní kolonády pokračuje
Karlovy Vary – Po téměř sedmi letech bude opět hlavní karlovarský pramen Vřídlo tryskat uvnitř Vřídelní kolonády. V dubnu stavbaři dokončí 2. etapu její rekonstrukce a výtrysk se bude moct vrátit na své původní místo.

„Vřídelní síň musela být kvůli havarijnímu stavu v roce 2015 uzavřena. Výtrysk Vřídla se proto přestěhoval ven před kolonádu,“ uvedl náměstek primátorky Petr Bursík (ODS), který má městské investice na starosti. Následovalo nejen odstranění havarijního stavu vřídelní síně a její náročná rekonstrukce, ale i výměna technologie na jímání vřídelní vody pod kolonádou.

„V sobotu 7. května při zahájení lázeňské sezony bude Vřídlo slavnostně vysvěceno,“ upřesnil Bursík, odkdy bude kolonáda opět fungovat v běžném provozu.

Už 9. března byl ukončen provoz venkovní fontány, aby bylo možné přesunout technologii zpět do vřídelní síně. Od 21. března je pak uzavřena i celá kolonáda. Stavbaři v ní budou ještě rekonstruovat pitné stojany, sanovat betonové stropy a vymění mísy.

Původně se zvažovalo, že se vyhlásí architektonická soutěž na úplně novou kolonádu. Kvůli finanční a časové náročnosti ale bylo napříč politickým spektrem domluveno, že se dá přednost rekonstrukci stávající kolonády. „Ještě je proto před námi 3. etapa. Nyní jsou dva návrhy, jak pokračovat. Každopádně po této etapě by měla být například zpřístupněna střecha a ochozy v druhém nadzemní podlaží, uvažuje se o muzeích a galeriích, zkrátka aby se podpořil lázeňský ruch,“ dodal Bursík.

První dvě etapy rekonstrukce včetně nové technologie na jímání vody vyšly zhruba na 70 milionů korun. Cena za poslední etapu je odhadována na 130 milionů korun.

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře