ÚZSVM prodává Geipelovu vilu v Aši. Zájemci se mohou přihlásit do elektronické aukce

ÚZSVM v Karlových Varech prodává prostřednictvím elektronického aukčního systému Geipelovu vilu v Aši, kterou získal od Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje jako nepotřebný majetek.

Jedná se o reprezentativní historickou vilu s rozsáhlým areálem včetně garáže, dřevěného altánu, technického příslušenství a movitého majetku uvnitř objektu. Od roku 2015 je vila včetně areálu prohlášena Ministerstvem kultury za kulturní památku.

Vilu nechal postavit v roce 1888 ašský textilní továrník Gustav Geipel, v té době jeden z nejvýznamnějších obyvatel města Aš. Firma jeho otce, Christian Geipel⁠⁠&⁠⁠Sohn, kterou Gustav vedl v letech 1877–1897, patřila mezi nejdůležitější textilní podniky. Geipel byl patriot a mecenáš svého rodného města.

Vila byla postavena podle plánů firmy Köhler & Pschera. Poměrně honosná vila je pojata v duchu romantizujícího historismu s neorenesančními a neobarokními motivy. Fasáda je členěna bohatou štukovou výzdobou, doplněnou několika plastikami. Stavba se dochovala s nenarušenou vnitřní dispozicí, s historickými konstrukcemi a celou řadou zajímavých architektonických detailů. V interiéru se zachovalo velké množství uměleckořemeslných prvků.

Nejnižší podání v aukci, která začíná 27. ledna 2021, činí 8 000 200 korun. Více informací k prodeji naleznete zde.

Zdroj: Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře