U obce Mnichov u Mariánských lázní havarovalo letadlo
AKTUALIZACE:

Posádka letadla, muž a žena, byli po nehodě při vědomí. Muž byl do nemocnice transportován sanitkou, žena pak letecky. Majitel letecké školy a havarovaného letadla doplnil, že pilot nejdříve nouzově přistál na poli nedaleko Mnichova, poté se pokusil s letadlem vzlétnout, při startu se strojem havaroval.

K události se vyjádřil tiskový mluvčí policie: “Můžeme potvrdit, že poblíž Mariánských Lázní došlo k pádu dvoumístného ultralehkého letadla, které se snažilo nouzově přistát. Při této letecké nehodě došlo ke zranění dvou osob, respektive pilota letadla narozeného v roce 1973 i jeho pasažérky narozené v roce 1982. Oba se po nehodě podrobili orientační dechové zkoušce, která u obou vyšla s negativním výsledkem. Přesná příčina a okolnosti této nehody jsou předmětem dalšího šetření.”

PŮVODNÍ ČLÁNEK:

Dvoumístné letadlo havarovalo v pondělí krátce po jedné hodině odpoledne na louce u obce Mnichov u Mariánských Lázní. 

Po nahlášení letecké nehody vyslalo operační středisko na místo pět jednotek hasičů. První jednotka na místě potvrdila, že se jedná o malý stroj, dvoučlenná posádka je mimo letadlo a je v péči posádky záchranné služby. Na její žádost hasiči hned vedle místa nehody zajistili prostor pro přistání záchranářského vrtulníku, kam pomohli transportovat jednu zraněnou osobu. Letadlo po havárii skončilo v korytě potoka, hasiči tak po celou dobu kontrolovali možný únik provozních kapalin do vody. Po ukončení vyšetřování ze strany policie a přivolaných leteckých odborníků pomohli hasiči s vyproštěním stroje na zpevněnou komunikaci.

Zdroj a foto: HZS Karlovarského kraje

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře