Trojice mužů byla dopadena i se svým lupem. Skončili ve vazební věznici
Poslední březnový den tohoto roku po šesté hodině ranní, bylo na linku 158 přijato oznámení, že na Karlovarsku došlo k vloupání do lékárny. Pachatelé měli po násilném vniknutí a následném prohledání prodejny odcizit nejen několik druhů léků, přípravků a vitamínů, ale také trezor s finanční hotovostí.

Předběžná způsobená škoda byla odhadnuta na téměř 200 tisíc korun. Karlovarští kriminalisté z prvního oddělení obecné kriminality po nahlášení tohoto případu začali intenzivně pracovat na jeho objasnění. Jejich bleskový zákrok v součinnosti s policisty z obvodního oddělení Ostrov přinesl po krátké chvíli úspěch. V lesním porostu vypátrali trojici mužů, kteří měli trezor hodit do vody a ve chvíli dopadení si měli právě rozdělovat svůj lup. U sebe měli mít lékařské přípravky, které podléhají zvláštnímu oprávnění a další odcizené věci. Jednalo se o muže ve věku 30, 38 a 39 let, kteří nebyli pro policii žádnými nováčky. Již v minulosti měli být za majetkovou trestnou činnost odsouzeni. Všichni tři byli zadrženi a posléze skončili na policejní služebně.

Osmatřicetiletý muž se měl ve stejném měsíci navíc dopustit dalších dvou krádeží. V polovině měsíce měl sám pomocí násilí vniknout do prodejny v Karlových Varech a odcizit různé nářadí a peníze. Poškozenému majiteli měl odcizením věcí a poškozením elektronického zámku dveří způsobit celkovou škodu za bezmála 150 tisíc korun. To mu však zřejmě nestačilo a s o rok starším komplicem se měl o několik dní později vloupat do obchodu s potravinami v malé obci na Karlovarsku. Z té si měli odnést téměř tři desítky kartonů cigaret různých značek, několik láhví alkoholu a finanční hotovost. Svým jednáním způsobili škodu za téměř 50 tisíc korun. 

Karlovarští kriminalisté z druhého oddělení obecné kriminality zahájili trestní stíhání a trojici obvinili ze spáchání přečinů krádeže a přechovávaní omamné a psychotropní látky a jedu. Osmatřicetiletého a o rok staršího muže dále obvinili ze spáchání přečinu poškození cizí věci.

Policejní komisař následně podal podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněných mužů do vazby. Ten jej akceptoval a soudce Okresního soudu v Karlových Varech rozhodl o jejich vzetí do vazební věznice. V případě prokázání viny jim hrozí trest odnětí svobody až na pět let za způsobenou větší škodu.

Zdroj a foto: Policie ČR

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře