Třídění odpadu v mobilní aplikaci. V Karlových Varech samozřejmost

V Karlových Varech byste napočítali přes 230 stanovišť barevných kontejnerů. Nahlásit přeplněný nebo poškozený kontejner na tříděný odpad můžete prostřednictvím mobilní aplikace „Třídění odpadu“.

Aplikace sama určí polohu mobilního zařízení a do pár okamžiků zobrazí mapu s vyznačením nejbližších stanovišť pro sběr konkrétního druhu odpadu. Program umožňuje rychlý způsob předání informací o přeplněném nebo poškozeném kontejneru a nepořádku kolem něj odpovědným osobám. Město nebo svozová společnost pak může rychle reagovat, např. zařazením stanoviště do nejbližší svozové trasy, nebo v případně nepořádku zajistit úklid takového místa.

V loňském roce bylo v Karlových Varech prostřednictvím této aplikace nahlášeno kolem devadesáti případů přeplněných či poškozených nádob.

FUNKCE APLIKACE

  • přehledná mapa celého města, na které jsou zobrazeny všechny dostupné kontejnery pro třídění odpadů (barevně rozlišené podle druhu odpadu) a sběrné dvory
  • informace o sběrných dvorech a jejich otevírací době
  • abecedně seřazený seznam ulic, na kterých jsou dostupné kontejnery
  • filtrace (výběr) kontejnerů podle druhu odpadu (ideální způsob, jak vyhledat jen ta místa, kde je možné vyhodit konkrétní odpad, např. zobrazit kontejnery pouze na plast)
  • vyhledávání ulice pomocí zadání jejího názvu
  • informační stránka, kde se dozvíte všechny důležité informace o třídění odpadu a jiných náležitostech týkajících se svozu odpadu
  • stránka kontaktů, která obsahuje kontaktní údaje na odpovědné pracovníky, kteří se starají o systém tříděného sběru odpadů ve městě a odkaz na webové stránky města, kde najdete další informace týkající se odpadů

JAK MOBILNÍ APLIKACI STÁHNOUT A ZAČÍT POUŽÍVAT

Zadáním slovního spojení “Třídění odpadu v K. Varech” v  App Store (iOS) nebo v Google play (Android). Následně si aplikaci můžete zdarma stáhnout do svého přístroje.

Zdroj a foto: Magistrát města Karlovy Vary

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře