Startuje program na podporu malých podnikatelů
O bezúročné úvěry budou moci žádat podnikatelé v rámci programu Úvěr Transformace. Na podporu investičních aktivit malých a středních podnikatelů v Karlovarském kraji bylo z programu Spravedlivá transformace vyčleněno 200 milionů korun. Příjem žádostí bude zahájen 17. dubna.​

​„Bezúročné půjčky pro malé a střední podnikatele jsou v dnešní době velkou raritou. Na trhu se totiž u podobných produktů pohybují úrokové sazby okolo 7 %,“ vyzdvihl výhody programu ministr životního prostředí Petr Hladík.

Nový operační program Spravedlivá transformace, který připravila Národní rozvojová banka spolu s ministerstvem životního prostředí, vznikl za účelem revitalizace oblastí postižených těžbou uhlí. Celkem 1,8 miliardy korun si rozdělí nejvíce zasažené kraje, a sice Karlovarský, Ústecký a Moravskoslezský.

Finance z úvěrů je možné využít například na nákup strojů, zařízení, softwarů nebo licencí s podmínkou šetrnosti k životnímu prostředí. Výše úvěru se bude pohybovat v rozmezí od 500 tisíc až do 60 milionů korun.

Podrobnější informace k programu naleznete na tomto webu​.

Zdroj: Informační portál Karlovarského kraje

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře