Město Cheb se zaměří na údržbu městských památek
Jediná stálá divadelní scéna v Karlovarském kraji mohla na posledním zasedání krajského zastupitelstva dostat přidáno dvě stě tisíc korun na svůj provoz a činnost. Návrh na navýšení finančních prostředků byl předmětem hlasování krajských zastupitelů během schvalování krajského rozpočtu na rok 2022. Zastupitelé však návrh zamítli.

„Byli jsme v naprostém šoku, když jsme viděli, že návrh na zvýšení finanční pomoci našemu divadlu odmítli jak starosta města Chebu Antonín Jalovec, tak i chebský zastupitel a senátor Miroslav Plevný. Oba se nepochopitelně otočili k vlastnímu městu zády a nabízených dvě stě tisíc korun poslali do Karlových Varů a Mariánských Lázní na činnost tamních symfonických orchestrů. Naše divadlo tak opět dostalo z krajské pokladny nejmenší příspěvek,“ kroutí hlavou chebská i krajská zastupitelka Gabriela Dostálová (ANO), která byla jednou z navrhovatelek zvýšení finanční podpory chebskému divadlu. 

Ta si vůbec nedovede představit, jak budou na čtvrtečním zasedání chebského zastupitelstva své zamítavé hlasování starosta Chebu a senátor vysvětlovat. Chebský rozpočet je přitom velmi napnutý a nezbývají v něm peníze na zásadní investice a další potřebné věci.

„Je samozřejmé, že se společně s mým kolegou Janem Vrbou budeme starosty ptát, proč odmítl krajské peníze. Proč šel proti vlastnímu městu. Proč je mu, jak se říká, bližší kabát než košile. Proč svým hlasem dokáže podporovat stamilionové projekty realizované v Karlových Varech a dalších městech v kraji a když se jedná o Cheb, hlasuje proti navýšení příspěvku a odmítá krajskou finanční pomoc chebskému divadlu,“ pokračuje velmi nazlobeně Gabriela Dostálová.

Západočeské divadlo v Chebu je jediným profesionálním divadlem v Karlovarském kraji. Během nedávné pandemie se jeho herci aktivně zapojovali do pomoci obyvatelům města, hovořili se seniory a rozdávali jim naději a psychickou podporu. 

„Starosta Antonín Jalovec a senátor Miroslav Plevný jsou členy vládnoucí krajské koalice, což je jejich politické rozhodnutí, které jim rozhodně neupíráme. Ostatně každý jsme nějak politicky orientovaný a každý něčemu věříme. V momentě kdy jde ale o Cheb, tedy naše město a pomoc našemu městu, měli bychom jednoznačně držet spolu a snažit se získat pro město co největší finanční obnos a podporu. To se ale ze strany našeho starosty a bývalého místostarosty a nynějšího senátora nestalo. Oba svým hlasem veřejně přiznali, že jakmile odjedou z Chebu, je jim osud jejich města naprosto ukradený a lhostejný. A to je smutné,“ dodala chebská i krajská zastupitelka.

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Populární
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře