Tepelna energie ceny za teplo SUAS Sokolovska uhelna
Sokolovská uhelná je významným dodavatelem tepla v Karlovarském kraji. Systém centrálního zásobování teplem pokrývá především Karlovy Vary, Nejdek a Chodov a ročně zde Sokolovská uhelná dodá 1 350 terajoulů tepla pro 36 tis. domácností a dalších odběratelů.

Snížení cen společnosti umožnily především úpravy teplárenského provozu po odstavení provozů zplyňujících uhlí, audity v oblasti těžby a zasmluvnění dodávek zemního plynu na nadcházející rok za nižší cenu. Nový ceník je platný od 1. 1. 2021.

Projeví se snížení ceny i u koncových zákazníků?

David Najvar, místopředseda představenstva Sokolovské uhelné k tomu řekl: „Našimi odběrateli jsou především městské a soukromé společnosti, které teplo dále dodávají svým koncovým zákazníkům. Zlevněním jsme jim tak vytvořili prostor i pro snížení jejich koncové ceny.“ A dodal: „Sokolovská uhelná prochází transformací, která má za cíl, aby naše společnost hrála stejně významnou roli v regionu i nadále nejen z pohledu zaměstnanosti. Naši zákazníci se během tohoto procesu mohou spolehnout, že minimálně do roku 2035 budeme pro obyvatele Karlovarska nabízet cenově dostupné teplo s maximální spolehlivostí dodávek. V blízké budoucnosti se pak spolu s partnery chceme podílet na snižování energetické náročnosti budov a řešení pro dobu pouhelnou. Máme k tomu všechny předpoklady.“

Zdroj: Sokolovská uhelná a.s.

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře