Sokolov má vlastní urogynekologii
Specializované urogynekologické pracoviště otevřela za podpory města Sokolov tamní nemocnice spadající do skupiny Penta Hospitals CZ.

Ambulance, na kterou radnice přidala rovný milion korun, přispěje výraznou měrou k zlepšení kvality života pacientek z řad obyvatelek města i jeho okolí. Nová ambulance je zároveň jediným specializovaným pracovištěm svého druhu v Karlovarském kraji.

“Urogynekologie se zaměřuje především na léčbu inkontinence, která postihuje až třetinu žen bez ohledu na věc. Pro většinu z nich inkontinence znamená výrazné dopady ať už z hlediska partnerských vtahů, ale i běžného života nebo psychiky,” vysvětluje primář sokolovské gynekologie Vladimír Velický. Dosud musely ženy při řešení těchto problémů dojíždět až do Plzně nebo Prahy. Nyní budou mít specializované pracoviště přímo ve městě.  

“Pro město je to určitě další dobrá zpráva,” říká starostka Renata Oulehlová. Podle ní úzká spolupráce města s nemocnicí přispívá ke zkvalitnění péče poskytované pacientům. Sokolov letos podpořil finančně nemocnici i při nákupu speciálních polohovatelných lůžek.

Ambulance, která se nachází v nemocničním pavilonu, přitom pacientkám ze Sokolova i širokého okolí nabízí poměrně široké spektrum služeb, které ve městě chyběly i nové přístrojové vybavení, bez kterého by léčbu nebylo možné realizovat. Ze samotného příspěvku města Sokolova totiž nemocnice zakoupila nejen speciální urogynekologické křeslo, ale také špičkový urodynamický přístroj na měření průtoku a tlaku v močovém měchýři, uroflowmetr, nebo 5 cytoskopů, které umožňují vyšetření vnitřního povrchu dutiny močového měchýře a trubice. Výhodou všech uvedených přístrojů pak je, že jde o neinvazivní vyšetření, tedy jsou šetrná vůči pacientkám. 

“Díky této specializaci i vybavení nabízíme tedy nově ženám přímo v ambulanci možnost absolvovat podrobné a komplexní vyšetření urogynekologem. Tedy od ultrazvuku močových cest, přes jejich komplexní optické vyšetření, nebo optické vyšetření močového měchýře a močové trubice cystoskopem. A následně na základě výsledků doporučit léčbu,” vypočítává novinky, které ambulance přináší ženám primář Velický. Podle něho je navíc výhodou, že ambulance má přímou vazbu na nemocnici, kde tak sídlí. “Pokud je totiž potřebné provést operační zákrok, mohou ho ženy absolvovat přímo na zdejším gynekologickém oddělení.” 

Ambulanci nemocnice spustila již v září ve zkušebním provozu, kde se postupně testovalo různé technické vybavení. Teprve na základě provozních zkušeností pak nemocnice nakupovala potřebné vybavení. Do plného provozu pak přešla ambulance od prosince.  

Nemocnice Sokolov vznikla jako městské zdravotnické zařízení v roce 1846. Již v roce 1911 ji ale, z kapacitních důvodů, nahradila nemocnice nová, vybudovaná na vrchu Hart, která se zde nachází dosud. Dnes patří Nemocnice Sokolov mezi páteřní zdravotnická zařízení v Karlovarském kraji a poskytuje jak akutní, tak plánovanou péči v širokém rozsahu, od základních oborů, až specializovanou oční kliniku. Od roku 2017 je nemocnice součástí skupiny Penta Hospitals CZ. Ta zahrnuje jak šest nemocnic, ambulantní služby, tak síť specializovaných center péče o pacienty s Alzheimerovou chorobou – Alzheimer Home, a je tedy jedním z nejvýznamnějších poskytovatelů zdravotnických služeb v České republice.

Zdroj a foto: Město Sokolov

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře