Osmnáctiletý zloděj okradl 91letou seniorku, Seniorce z kabelky odcizil peněženku.

Devětašedesátiletá žena  šla začátkem prosince minulého roku podchodem u budovy vlakového nádraží v Sokolově. Přes rameno měla pověšenou kabelku, kterou si zapomněla uzavřít. Toho měl využít osmačtyřicetiletý muž.

Z otevřené kabelky jí měl odcizit peněženku a ve chvíli, kdy ho žena zpozorovala, se měl zeptat v kolik jede vlak a následně odejít. Poškozená žena poté zjistila, že jí byla odcizena peněženka, ve které měla nejen finanční hotovost, ale také veškeré osobní doklady. Pro policisty muž není žádným nováčkem. Uvedeného jednání se dopustil i přesto, že byl již v minulosti za majetkovou trestnou činnost odsouzen.

Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání a muže obvinili ze spáchání zločinu krádeže.

V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až osm let, neboť se tohoto jednání dopustil v době, kdy byl Usnesením Vlády České republiky vyhlášen nouzový stav pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu COVID – 19 a čin byl tedy spáchán za stavu jiné události vážně ohrožující život nebo zdraví lidí.

V souvislosti s tímto případem bychom chtěli upozornit, aby lidé pachatelům krádeže neusnadňovali. Dokáží totiž Vaše cenné věci odcizit v krátké chvíli i přesto, že je máte ve své blízkosti. Je však několik možností, jak se snažit svůj majetek uchránit. V první řádě v žádném případě kabelku či peněženku nikde neodkládejte. Tašku nepokládejte nebo nezavěšujte na nákupní košíky. Bezpečné místo je pouze ve Vaší blízkosti nejlépe v oblasti před sebou, tak abyste na ni viděli. Také při placení mějte své věci pod neustálým dohledem. Důležité je nenechávat tašku otevřenou a pokud jí nelze uzavřít, cenné věci do ní neukládejte. Velkým rizikem je mít v takové tašce položenou peněženku navrchu. Dále je vhodné mít uložené peníze a doklady odděleně. V případě krádeže Vaší peněženky Vám pak nebudou odcizeny doklady a platební karty, které znamenají velkou ztrátu a následné komplikace.

Zdroj: Policie ČR

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře