Sčítání lidu 2021 na Karlovarsku

Od začátku sčítání obdržel Český statistický úřad přes 2,6 milionu elektronických sčítacích formulářů. V Karlovarském kraji je nejaktivnější obec Těšovice z okresu Sokolov.

Sčítání běží přes dva týdny, sečtených máme více než 5 milionů osob a já bych jim všem chtěla poděkovat, že využily možnost sečtení se online. Všichni mají stále možnost využít elektronický formulář a sečíst celou domácnost, stejně jako pomoci se sečtením těm, kteří si na to sami netroufají. Od soboty bude navíc možnost sečíst se prostřednictvím listinného sčítacího formuláře,“ uvádí Eva Krumpová, 1. místopředsedkyně ČSÚ.Z údajů o počtu odeslaných elektronických sčítacích formulářů na 100 bytů za každou obec si lze udělat obrázek, jak to v kraji vypadá z hlediska zapojení jednotlivých obcí do sčítání. Mezi nejaktivnější obce v rámci Karlovarského kraje patří Těšovice, Andělská Hora a Šabina. Na opačné straně žebříčku pak je Nová Ves, Čichalov a Prameny.

Sčítání 2021 probíhá do 11. května. Od 17. dubna začnou sčítací komisaři roznášet listinné formuláře do domácností, které se nesečetly online, a to v předem oznámených termínech. Z důvodu ochrany zdraví a s ohledem na současnou situaci s covid-19 budou komisaři předávat formuláře před domem. Ti, kdo se do té doby nesečtou, si tak budou moci vybrat, zda vyplní elektronický formulář či využijí jeho listinnou formu. ČSÚ doporučuje využívat elektronický formulář, neboť jeho vyplnění je snadné, rychlé a zcela bezkontaktní, z epidemického hlediska tak naprosto bezrizikové.

Sčítání lidu 2021 – TOP 10 nejaktivnějších obcí v Karlovarském kraji
ObecOkresOdeslané formuláře na 100 bytů
TěšoviceSokolov75,8
Andělská HoraKarlovy Vary72,6
ŠabinaSokolov72,5
PoustkaCheb72,2
DěpoltoviceKarlovy Vary66,4
PotůčkyKarlovy Vary64,7
Pomezí nad OhříCheb62,7
KrásnáCheb62,4
MírováKarlovy Vary62,4
HroznětínKarlovy Vary59,9

Pozn.: Za jeden byt je možné odeslat více než jeden formulář, uvedený ukazatel tak nepředstavuje podíl sečtených bytů v dané obci.

Zdroj: Český statistický úřad

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře