Rekonstrukce Atletického stadionu Karlovy Vary pokračuje, V Karlových Varech začíná rekonstrukce atletického stadionu
Karlovy Vary – Závazek rady města zajistit karlovarským sportovcům kvalitní sportoviště dostává reálnou podobu. První etapou bude v letošním roce zahájena rekonstrukce atletického stadionu v Tuhnicích.

Dosluhující a dlouhodobě nevyhovující centrální sportoviště získá obnovou podobu a parametry odpovídající současné době a vyhovující kritériím pro pořádání krajských i celorepublikových sportovních soutěží. Rekonstrukce atletického stadionu je dalším z dílčích kroků v naplnění záměru postupné obnovy karlovarských sportovišť, který vzešel ze spolupráce sportovní komise rady města se Sportovní unií Karlovarska a místními sportovními oddíly. Vedle rekonstrukce atletického stánku sem patří plán na výstavbu centra úponových sportů v Tuhnicích, na které je vydáno stavební povolení, nebo rekonstrukce fotbalového stadionu Slavia v Drahovicích.

Atletický stadion nevyužívají jen stovky členů dvou atletických klubů, od nejmenších dětí až po dospělé. Technický stav dráhy a jednotlivých sektorů, absence osvětlení a další závady jim ale neumožňují plnohodnotnou přípravu. Navíc na stadionu netrénují jen atleti, zejména v létě k přípravě hojně využívají další sportovní kluby. Ti všichni budou z rekonstrukce areálu těžit,“ vysvětluje předseda sportovní komise Viktor Linhart.

Finanční prostředky na rekonstrukci jsou v rozpočtu města vyčleněny. Vedení města ale bude usilovat o dotační prostředky, například v rámci výzvy vypsané Národní sportovní agenturou. „Již v průběhu loňského roku jsme vedli řadu jednání se zástupci krajského atletického svazu a místních klubů, absolvovali jsme několik významných jednání s představiteli Českého atletického svazu a podařilo se nám získat jednoznačnou podporu na rekonstrukci sportoviště krajského významu,“ uvádí člen rady města Jakub Novotný.

V průběhu ledna a února probíhalo výběrové řízení na zhotovitele celé rekonstrukce. Práce na obnově by měly být zahájeny v průběhu jara či na začátku léta. Běžecký ovál bude kompletně zrekonstruován, bude rozšířen na osm drah a dostane certifikovaný povrch. Vybudována budou i nová doskočiště, rozběhová dráha, bezpečnostní prvky, měřící systém a vnitřní travnatá plocha bude vybavena zavlažovacím systémem. Díky této obnově získá stadion parametry, které umožní pořádat v Karlových Varech velké atletické soutěže. V následujících letech by obnova areálu měla pokračovat vybudováním kvalitního zázemí pro sportovce a rozhodčí a rekonstrukcí tribun.

Jakmile bude radou města vybrán vítěz výběrového řízení, sejdeme se postupně se zástupci všech sportovních klubů, které v současné době využívají atletický stadion pro svou sportovní činnost, a představíme jim časový harmonogram rekonstrukce. Zároveň jim nabídneme vybraná školní hřiště, která budou moci k tréninkům využívat po dobu stavebních prací,“ dodává radní Novotný.

Vedle atletického stadionu se chce vedení města zaměřit také na obnovu hřišť karlovarských škol, která byla také dlouhá léta zanedbávána, což prokázal audit školských sportovišť. Podle tohoto dokumentu si rekonstrukci žádá například školní hřiště na Růžovém vrchu. Obnova tohoto sportoviště by mohla začít ještě v letošním roce.

Foto: KC CITY CENTRUM

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře