Reakce Národního památkového ústavu Loket na referendum o odstranění budovy Vřídelní kolonády 
Národní památkový ústav Loket vydal krátkou reakci na mediální výstupy spojené s plánovaným referendem o odstranění stávající budovy Vřídelní kolonády v Karlových Varech a konstatuje následující.

“Budova Vřídelní kolonády podle návrhu dr. Jaroslava Votruby je hodnotným příkladem architektury 70. let minulého století, jejíž součástí je řada uměleckých děl od předních umělců. Tento závěr vyplynul z víceletého výzkumného úkolu Národního památkového ústavu zaměřeného na dokumentaci a hodnocení architektury 60. a 70. let 20. století. Výzkumu a hodnocení se účastnili přední odborníci. Jedním z výstupů tohoto úkolu bylo kromě katalogu nejvýznamnějších staveb v republice, do něhož byla Vřídelní kolonáda zahrnuta, také zpracování návrhu na prohlášení budovy za kulturní památku. Tento návrh byl zpracován a posouzen specializovanou komisí generálního ředitelství NPÚ pro moderní architekturu a odeslán na Ministerstvo kultury ČR”.

Více informací zde: Analýza a prezentace hodnot moderní architektury 60. a 70. let 20. století jako součásti národní a kulturní identity ČR a zde: Vřídelní kolonáda

Zdroj a foto: Fb – Národní památkový ústav Loket

, , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Populární
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře