Změny ve vedení města Karlovy Vary, V Karlových Varech vznikne koalice ANO, Karlovaráků a Spolu, Sportovci ve vedení města? V Karlových Varech to funguje skvěle

Rada města Karlovy Vary v souvislosti s odvoláním ředitele Karlovarského symfonického orchestru a Kanceláře architektury města vydala své stanovisko jako otevřenou odpověď na otevřené dopisy a dotazy:

  1. Rada města k tomuto kroku dospěla po 2,5 letech ve funkci, tedy po 2,5 letech spolupráce s řediteli. Z toho je zřejmé, že se nejedná o žádný bleskový, neuvážený krok. Zmínky o politicky motivovaném rozhodnutí jsou víc jak absurdní – dnes nejsme v podzimu 2018, kdy byla tato rada zvolena.
  2. Rada města vnímá odvolání ředitelů jako zcela legitimní nástroj v její kompetenci, jak zodpovědně a odpovědně spravovat svěřené organizace. Ano, je to krok výrazný a pro žádnou ze stran příjemný. Rada města k němu sáhla až ve chvíli, kdy dle svého přesvědčení vyčerpala veškeré ostatní nástroje u daných institucí k utváření koncepční správy města.
  3. Rada města se na základě neoficiálních a zkreslených informací stala terčem ostrých, nepodložených a zavádějících útoků. Odvolání bylo a je bez podložení propíráno ve veřejném prostředí, což mimo jiné prokazuje medvědí službu obrazu města, zaměstnancům daných organizací, ale hlavně budoucnosti těchto organizací.
  4. Rada města vyhlášením transparentních výběrových řízení na pozice ředitelů dotčených organizací garantuje zachování těchto organizací. Výběrové komise budou obsazeny odborníky v daném směru. Cílem výběru je umožnění nových impulzů pro chod organizací, tak aby prostřednictvím svých ředitelů dokázaly lépe komunikovat s vedením města, lépe prezentovat své výsledky a záměry a úzkou spoluprací vytvářely konsensuální směr stabilizace a dalšího rozvoje města.
  5. Rada města důrazně odmítá veškeré spekulace o neuváženém kroku, tendenčním jednání či záměru destabilizovat chod organizací. Důkazem toho jsou pozitivní výsledky ostatních městských příspěvkových organizací, u kterých proběhla výběrová řízení na místa ředitelů v minulém roce.
  6. Rada města deklaruje zachování obou příspěvkových organizací a s pokorou vyzývá všechny občany, organizace, spolky atd. aby nejitřili tuto závažnou situaci a tím umožnili konání kvalitních výběrových řízení s cílem bezvadného chodu města, jeho správy, organizací a společností.

Statutární město Karlovy Vary vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovních pozic ředitel příspěvkové organizace Karlovarský symfonický orchestr a ředitel příspěvkové organizace Kancelář architektury města Karlovy Vary. Info: Město vyhlašuje konkurs na ředitele KSO a KAM KV

Zdroj: Magistrát města Karlovy Vary

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře