Projekt „Seniore, dej si pozor!“ si starší lidé pochvalují
Projekt „Seniore, dej si pozor!“ – Vánoce v obchodních centrech vypukly naplno a na dokoupení posledních dárků máme před sebou poslední týden a především poslední víkend. Obchody jsou tak plné nakupujících lidí a to nahrává do karet kapsářům, zlodějům a podvodníkům. Z tohoto důvodu probíhá od první adventní neděle, tedy od 27. listopadu 2022, v rámci celého Karlovarského kraje preventivní projekt „Seniore, dej si pozor!“, o kterém jsme již informovali. Tento unikátní projekt je financován z Programu Ministerstva vnitra v oblasti prevence kriminality a vytvořen byl preventisty z Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje. 

Policejní preventisty jste mohli potkat například v Karlových Varech u několika obchodních domů. Stejně tak byli policejní preventisté k vidění u nákupních středisek v Sokolově a samozřejmě také v Chebu. U obchodních center je můžete potkat ještě během celého následujícího týdne. 

Především starším lidem preventisté rozdávali letáčky s užitečnými radami, jak se nestát obětí pachatele trestné činnosti. Z rukou preventistů si mohli převzít také metodicky kalendář pro rok 2023, který je plný ilustrovaných obrázků a důležitých preventivních rad. Součástí kalendáře jsou i kontakty na tísňové linky. Radost jim zajisté udělali také drobné policejní dárečky jako například reflexní páska nebo přívěšek s žetonem do nákupního košíku. 

„Jako už starší člověk tento projekt rozhodně vítám. Těch podvodů na seniory je podle mého více a více a proto je důležité na ně upozorňovat. Od policistů jsme obdrželi řadu užitečných rad a informací a jsem si jistá, že to někomu pomůže a nenechá se oklamat nějakým podvodníkem. Těší mě, že se policisté na seniory zaměřují a snaží se jim preventivně pomáhat,“ uvedla sedmdesátiletá paní Jarmila, kterou policejní preventisté zastavili v rámci projektu před obchodním domem v Karlových Varech.

Preventisté již obdarovali více než 400 seniorů. V následujících dnech můžete na policejní preventisty narazit u různých prodejen po celém Karlovarském kraji. K projektu jsou vytvořené také audiospoty s preventivními radami, které můžete slyšet během adventu v obchodních domech. 

Zdroj a foto: Policie ČR 

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře