Projekt rekonstrukce Císařských lázní se mění

Projekt rekonstrukce Císařských lázní v Karlových Varech se mění. Císařské lázně, které procházejí rekonstrukcí, budou mít jinou střechu, než s jakou počítal projekt. Podle dohody kraje, který je vlastníkem budovy a města by vnitřní atrium měla zastřešit plná střecha. Atrium se tak stane interiérem a navíc nabídne spoustu využití. Uvedl web tvarchitekt

K této záležitosti se také nedávno na svém facebooku vyjádřila i primátorka Karlových Varů  Andrea Pfeffer Ferklová (ANO)

“Císařské lázně prochází v současné době rozsáhlou rekonstrukcí a my určitě nechceme žádné změny, které by mohly zastavit stavbu, zpozdit nebo prodražit. V minulých dnech jsme se dotazovali vedení krajského úřadu na možnost změny v projektu v rámci pracovního setkání, ale v žádném případě na nich netrváme. Zvláště, když víme, že jde o možné komplikace nejen týkající se ohrožení státní dotace ale i celého zpoždění stavby.

O složitém procesu změny projektové dokumentace jsem se dozvěděla až po rozhodnutí rady kraje. Předmětem jednání a diskuse nebylo pozastavení prací a v žádném případě jsme je nepožadovali, celé jednání se týkalo pouze návrhu na možnou změnu střechy. Původně navrhovanou prosklenou střechu atria zaměnit za úplnou.

Na schůzce jsme se shodli, že kraj prověří možnosti v dané fázi rekonstrukce a poté se znovu sejdeme a domluvíme na dalším postupu. Nechceme ohrozit zpoždění stavby, případně získání dotací, nemáme tedy problém, aby původní projekt rekonstrukce Císařských lázní zůstal v dosavadní podobě. Od změn v projektu se distancujeme, vedení kraje v minulých dnech uvedlo, že o změnu projektu požádalo vedení karlovarského magistrátu. Na možnost změny jsme se pouze dotazovali, nikoliv je požadovali.

Město stále připravuje podklady pro získání dotačního titulu na vestavbu víceúčelového sálu. Jsme velmi rádi, že se Císařské lázně konečně podařilo probudit a moc se těšíme, až budou znovu opraveny a na jaře roku 2023 otevřeny veřejnosti.” konec citace

Oprava Císařských lázní měla být hotova za 42 měsíců. Byla zahájena na konci roku 2019 a na jaře roku 2023 měly být práce ukončeny.

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře