Projekt "Náplavka" vzbudil zájem a má velkou podporu

Projekt Náplavka má širokou politickou podporu. Jak jsme vás již informovali , tak město Karlovy Vary chystá pro své občany a návštěvníky vytvořit oddychovou a relaxační zónu v blízkosti centra – Karlovarskou Náplavku.

Tento plán získává stále větší politickou podporu. U občanů města vzbudil velký zájem a pozitivní ohlas.
Karlovaráci podporují projekt Náplavka

Karlovy Vary dokončují projektovou dokumentaci, která řeší dílčí úseky podél řeky Ohře v centru Karlových Varů.  Jedná se přibližně o 1,7 kilometru dlouhý úsek. Tamní cyklostezka již má nový povrch a bude navazovat na připravovanou propojku mezi Tuhnickou lávkou a meandrem řeky Ohře.

Prostřednictvím nové náplavky se zpřístupní území mezi Tuhnickou neboli Plynárenskou lávkou a Chebským mostem. Vedení města se proto soustředí na přetvarování břehů tak, aby lidé mohli k vodě, mohli žít společně s řekou a mohli ji vnímat jako samozřejmou součást veřejného prostoru. Doposud byla řeka Ohře v Karlových Varech špatně přístupná, neb z jedné strany je oddělená průtahem města a z druhé strany železniční tratí. To by se ale mělo v příštím roce změnit.

“Nejlepší způsob, jak si v létě odpočinout od sluncem rozpáleného města, bude procházka ve stínu stromů podél řeky Ohře na náplavce,” říká radní Jakub Novotný z Hnutí Karlovaráci

Nový prostor by měl být určen pro všechny a měl by sloužit především k volnočasovým aktivitám nebo jako oddychová a relaxační zóna. Náplavka bude rozdělena do několika částí, v kterých si každý najde to své. V připravované studii se věnujeme i zdánlivým maličkostem jako jsou například konkrétní vstupy do vody či kde a jakým způsobem by se měly udržovat břehy řeky Ohře.

Zdroj: TZ – Karlovaráci / foto: Fb – ODS Karlovy Vary

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře