Vedení kraje jedná protizákonně, zatajuje spolupracovníky, V Karlovarském kraji zrušili podatelnu krajského soudu.

Obyvatelé Karlovarského kraje opět ostrouhali. Další ukázka neschopnosti hejtmana Petra Kulhánka

Hejtman Karlovarského kraje má opět problém. Už pár dní se snaží zahrát do autu svoji další prohru. A ta je o to nepochopitelnější, že ji utrpěl krátce poté, co do vlády nastoupili lidé, ke kterým má hodně blízko. Nová vláda se totiž rozhodla, že v našem regionu nezřídí slibovanou pobočku krajského soudu. A to i přesto, že se hejtman opakovaně všude tvářil, že to má slíbené.

„Je to velmi smutná zpráva pro náš kraj. Ale ještě smutnější je fakt, že současní krajští představitelé se za tento projekt nedokázali dostatečně rvát a dostatečně zdůvodnit jeho potřebu. Toto je přece záležitost, kde se musí pořádně bojovat, argumentovat a hlavně jít si za svým,“ neskrývá své zklamání místopředsedkyně Poslanecké sněmovny a krajská zastupitelka Jana Mračková Vildumetzová. „Zároveň ale musím upozornit ještě na jednu věc, kterou nám vedení kraje zapomnělo sdělit. Tou je zrušení podatelny plzeňského krajského soudu. Přitom ta byla v Karlových Varech slavnostně otevřena už v roce 2007 a lidem z regionu poskytovala například výpisy z obchodního a trestního rejstříku a služby soudní podatelny. Hodně lidí díky podatelně nemuselo jezdit do Plzně a mohlo si potřebné věci vyřídit v Karlových Varech. Jenže 31. března minulého roku, tedy za vlády hejtmana Petra Kulhánka, došlo potichu ke zrušení podatelny krajského soudu v Karlových Varech a následně přišel hejtman s otevřením pobočky krajského soudu v Chebu,“ doplňuje Jana Mračková Vildumetzová.

Alarmující na tom je, že nová vláda záměr otevření pobočky krajského soudu v Chebu před několika dny smetla ze stolu hned na začátku svého funkčního období, kdy politici obvykle chtějí ukázat vlídnou tvář. Pro všechny obyvatele našeho kraje je to jasný vzkaz.

„Podobná jednání jsou příležitostí, kdy musí být hejtman vidět, kdy prostě musí ukázat, jak bojuje za svůj kraj a za potřeby obyvatel v něm žijících. Jenže nynější hejtman se s rozhodnutím vlády smířil, nijak nepomohlo, že má mezi současnými ministry své kolegy z hnutí STAN. Nová vláda nám tak bohužel dává najevo, že jsme pro ni krajem druhé kategorie, kde není třeba občanům zajistit plnohodnotné fungování justice,“ dodává zklamaně další krajská zastupitelka za ANO Gabriela Dostálová.

Tento přístup mě velmi nepříjemně překvapil. Nikdo s námi totiž zrušení podatelny krajského soudu v Karlových Varech ani neprojednal, ani se nás neobtěžoval zeptat. Navíc nechápu, proč měla být nově vytvořena pobočka v Chebu, když Karlovy Vary jsou krajským městem. Nakonec ze slibů není vůbec nic a lidé tak budou muset až do Plzně,“ konstatuje karlovarská primátorka Andrea Pfeffer Ferklová (ANO). 

„Z pozice poslankyně jsem se na toto rozhodnutí chtěla zeptat na poslední sněmovní schůzi ministra spravedlnosti Pavla Blažka. Myslím, že si neumíte představit, jak neskutečně mě štve, že se na mě při interpelacích nedostalo. Chtěla jsem mu předat všechny informace a vyzvat, ať se podatelna do Karlových Varů ihned vrátí, a to do doby, než budeme mít jistotu, že pobočka krajského soudu v kraji vznikne. Dalším krokem, který udělám hned teď je, že písemně požádám o znovuotevření podatelny. To je totiž v kompetenci předsedy krajského soudu,“ popisuje další postup Jana Mračková Vildumetzová.

Zdroj: TZ

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře