Probíhá preventivní akce - Bezpečně u vody 2021

Policejní preventisté se v rámci akce Bezpečně u vody 2021 zaměřili na kempy a koupaliště  

I v letošním roce probíhá v Karlovarském kraji po celou dobu letních prázdnin celorepubliková součinnostní akce pod názvem „Bezpečně u vody 2021“. Do té jsou zapojeni policisté pořádkové služby, policejní preventisté a zástupci Státní plavební správy. Tato preventivní akce cílí především na bezpečí osob pohybujících se na vodě i v jejím nejbližším okolí. 

Policejní preventisté od začátku prázdnin postupně navštěvují všechny vodácké kempy a rekreační koupaliště a věnují se jejich návštěvníkům. Ti se od nich mohou dozvědět zajímavé preventivní rady, jak se chovat bezpečně u vody, jak mají na lodích a plavidlech dodržovat všechna bezpečnostní pravidla nebo také zda věnují dostatečnou pozornost u vody svým ratolestem. Důležité jsou i rady ohledně zvýšené pozornosti svých věcí, aby například cennosti, které u vody nepotřebují, raději ponechali doma a že ani auto není bezpečným místem pro uložení cenných věcí. 

Za připomenutí určitě stojí i desatero bezpečného pobytu u přírodních vodních ploch:

1) Nechoď se koupat sám, nepodceňuj nebezpečí vody.
2) Neplav a neskákej do vody v neznámých místech.
3) Nechoď do vody, jsi-li rozpálený nebo unavený, plav nejdříve hodinu po jídle.
4) Plav v určeném prostoru s dozorem plavčíka, zde máš větší záruku včasné pomoci a záchrany života.
5) Neplav daleko od břehu, máš-li tuto potřebu, zajisti si vhodný doprovod.
6) Neplav do blízkosti plavidel a plavební dráhy. 
7) Na plavidla patří děti pouze s řádně oblečenou a upevněnou záchrannou vestou. 
8) Nekoupej se v blízkosti přehrady či hráze!
9) Měj u sebe vždy nějakou záchrannou či plovoucí pomůcku.
10) Důvěřuj vodních záchranářům, plavčíkům, uposlechni jejich pokynů a nepřekážej jim v práci.

Od policejních preventistů kromě letáčku s preventivními radami obdrželi návštěvníci i drobné preventivní předměty, jako např. plováky na klíče, voděodolná pouzdra na mobil, reflexní pásky, klíčenky, praktická pouzdra s náplastmi na poranění a pro děti skládací létající talíře, míčky, nafukovací balony, plážové hry a další.

Bezpecne u vody 2021 preventivni policejni akce

Letošní akce „ Bezpečně u vody 2021“ je propojena s projektem „Řídím, piju nealko pivo“, na kterém spolupracuje Policie České republiky s Českým svazem pivovarů a sladoven, jež v rámci akce dodali různé druhy nealkoholického piva. To mohou dostat návštěvníci z rukou policejních preventistů a za zodpovězení několika preventivních otázek ohledně bezpečnosti u vody k tomu mohou dostat i termobox. Hosty kempů a koupališť chlazené nealkoholické pivo velmi překvapilo a zároveň potěšilo.

Policisté tímto apelují, aby lidé během vodních radovánek nekonzumovali alkohol. Na vodu zkrátka alkohol nepatří, protože zvyšuje nejen bezpečnostní, ale i zdravotní riziko při pohybu na a ve vodě. 

Další nejbližší setkání s návštěvníky proběhne v červenci a v srpnu v autokempinku Dřenice na Jesenické přehradě a v dalších kempech po celém Karlovarském kraji. 

Zdroj a foto: Policie ČR

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře