Zloděj se zaměřil na zahrádkářské kolonie
Chebští kriminalisté z druhého oddělení obecné kriminality zahájili trestní stíhání jednačtyřicetiletého muže, kterého obvinili ze spáchání přečinu krádeže. Té se měl dopustit v polovině února roku 2020 v Chebu.

Obviněný muž měl nejméně ve čtyřech případech vniknout do areálu místní firmy a odcizit různé železné plechy, měděné cívky a různé další kusy železa. Když se jednoho dne vrátil na místo činu, jeho pozornost upoutal vysokozdvižný vozík, se kterým měl následně odjet. Poškozenému majiteli způsobil škodu za bezmála 50 tisíc korun. Jednačtyřicetiletému obviněnému muži v případě prokázání viny hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

Krádeže se měl o dva měsíce později dopustit také  osmadvacetiletý muž s o osm let starším kamarádem. Dvojice mužů měla vniknout do stodoly a rodinného domu v malé obci na Karlovarsku. Nejen že zde měli při svém lupu poškodit dveře, ale následně odcizit různé nářadí, mikrovlnou troubu a několik jízdních kol. Svým jednáním způsobili škodu ve výši téměř 38 tisíc korun. Karlovarští kriminalisté zahájili trestní stíhání a muže obvinili ze spáchání zločinu krádeže a přečinu porušování domovní svobody. Nyní jim za uvedené jednání v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až osm let, neboť se tohoto jednání dopustili v době, kdy byl Usnesením Vlády České republiky vyhlášen nouzový stav pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu COVID – 19 a čin byl tedy spáchán za stavu jiné události vážně ohrožující život nebo zdraví lidí.

Zdroj: Policie ČR

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře