Přijďte si užít pohodový advent do lázeňských lesů

Období konce roku má být časem zklidnění, zpomalení a trávení chvil s rodinou.

Životní styl většiny z nás tomu však nepřeje, a proto jsme se rozhodli nabídnout návštěvníkům lázeňských lesů klidné vánoční nákupy i prostor pro příjemné zážitky. Lesy v okolí lázeňského města a zázemí Svatého Linhartu k tomu totiž přímo vybízí.

„Rádi bychom, aby měl každý možnost vyhnout se předvánočnímu bláznění a davům a kapra i stromek pořídit bez stresů a v příjemném prostředí, zajít si na kávu a zákusek a místo povinnosti si dopřát hezký zážitek,“ vysvětluje ředitel Lázeňských lesů Karlovy Vary, Stanislav Dvořák.

Prodej stromků začne na Svatém Linhartu v pátek 10. prosince, od 20. do 23. prosince budou v prodeji kapři, a to každý den od 10 do 17 hodin. „Letos kromě smrků nabídneme i jedli kavkazskou, která patří mezi nejžádanější vánoční stromky,“ upřesňuje ředitel. Prodeji kaprů bude v neděli 19. prosince od 13 hodin předcházet výlov rybníku Linhart.
Advent na Linhartu
Nejen nákupy, ale i zábava

Adventní čas v lázeňských lesích zpříjemní i pestrý program. Každý den od 15 do 17 hodin budou připraveny koše na opékání. Buřty budou k zakoupení v kavárně na Linhartu. V pátek 10. a 17. a v sobotu 11. prosince se otevře brána obory a od 15 hodin proběhne oblíbené krmení jelenů sika.

Kdo rád tvoří a zatouží si vyrobit vánoční ozdoby, může přijít na workshop s drátenicí v sobotu 11. a neděli 19. prosince od 13 do 17 hodin, výrobky z přírodních materiálů si může vyzkoušet s Varybou a Rodoklubem ve středu 15. a čtvrtek 16. prosince od 15 do 17.

Děti trochu postrašíme

Pochod temným lesem jen s malým světýlkem bude pro děti zábava. O to víc, když se na cestě setkají se strašidly, která jim dají přetěžký úkol. Právě takové dobrodružství čeká na všechny, kteří se odváží na Putování světýlek strašidelnou stezkou v sobotu 11. prosince od 15:30 do 19 hodin. Na tuto odvážnou výpravu je nutné se vybavit lampionem nebo čelovkou.

K Vánocům patří koledy

Vánoční atmosféru neodmyslitelně dotváří i hudba. Na Linhartu přivítáme myslivecké trubače ze Střední lesnické školy Žlutice, kteří vánoční skladby zahrají na lovecké rohy v neděli 19. prosince od 15 do 16 hodin. Pátek 10. a 17. prosince od 16 do 17 hodin bude v kavárně na Linhartu patřit komorním souborům Karlovarského symfonického orchestru.

Těšíme se na vás, ať už přijdete za vánočními nákupy, nebo se jen stavíte cestou do lesa! Podrobný program sledujte také na našem webu a sociálních sítích, kde budeme zavčas informovat o případných změnách nebo omezeních, která můžou vyplynout z protiepidemiologických opatření.

Doprovodný program:

Opékání buřtů

 • každý den od 15 do 17 hod, buřty k prodeji v kavárně

Krmení zvěře v oboře

 • pátek 10. a 17., sobota 11. prosince od 15 hod

Vánoční tvoření s Rodoklubem a Varybou

 • výroba ozdob a dárků z přírodních materiálů
 • středa 15. a čtvrtek 16. prosince 15-17 hod

Putování světýlek strašidelnou stezkou

 • sobota 11. prosince 15:30 –19 hod
 • lampiony nebo čelovky s sebou!
 • ve spolupráci s Infocentrem Karlovy Vary a Dopravním podnikem Karlovy Vary

Výroba vánočních ozdob s drátenicí Andreou Havlíčkovou

 • sobota 11. a neděle 19. prosince 13–17 hod

Vystoupení komorních souborů Karlovarského symfonického orchestru

 • pátek 10. a 17. prosince 16–17 hod

Výlov rybníku Linhart

 • neděle 19. prosince od 13 hodin

Vánoční vytrubování na lovecké rohy

 • neděle 19. prosince 15-16 hod (Střední lesnická škola Žlutice a Doupovští slivoni)

Zdroj: Lázeňské lesy Karlovy Vary

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře