dopravní nehody, pátrání, Krimi zprávy, zprávy karlovarsko, policie, dopravní policie, cizinecká policie, pátrání, kriminální policie,
Preventivní akce zaměřená na chodce – Chodci se v silničním provozu v podzimním a zimním období často pohybují za snížené viditelnosti. Pro řidiče nejsou tak dostatečně zřetelně viditelní.

Vzhledem k tomu, že jsou chodci nejvíce zranitelnými účastníky silničního provozu, proběhla v Karlových Varech dne 12. října 2022 ve spolupráci s BESIP preventivní akce zaměřená na chodce. Ti byli upozorňováni na jedno ze základních pravidel v silničním provozu, a to „být viděn“. 

Každý z oslovených účastníků byl obdarován cennými preventivními radami, jak zvýšit v silničním provozu svojí viditelnost za užití prvků z retroreflexního materiálu. Ten by měli mít na sobě umístěný tak, aby byly viditelné pro ostatní účastníky silničního provozu ze všech stran, a to nejlépe na pohyblivých částech těla, jako jsou ruce či nohy. Díky těmto materiálům jsou chodci viditelní až na 200 metrů, na rozdíl od chodce v tmavém oblečení, který jde vidět přibližně na 18 metrů. Tím je tak snížena doba, po kterou může řidič adekvátně zareagovat. 

Chodci si tak mohli odnést nejen cenné rady, ale také různý reflexní materiál jako např. reflexní pásky, nákupní tašky s reflexními pruhy, reflexní tkaničky a děti také plyšová zvířátka z reflexního materiálu nebo také různé reflexní přívěšky. Obdobné akce budou během podzimních a zimních měsíců pokračovat po celém Karlovarském kraji. 

Zdroj: Policie ČR

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře