Baros Kulhanek Blazek Pirati STAN Mistni koalice Karlovarsky kraj

Dnes přišel server Náš REGION se zprávou, že obžalovaný Dalibor Blažek (hnutí Místní) nesmí zasednou do rady Karlovarského kraje, ve které budou účastni i Piráti. To je další problém pro koaliční projekt, za kterým stojí Petr Kulhánek (STAN).

Povolební strategie Pirátů, kterou si před volbami sami odsouhlasili, totiž vylučuje účast obžalované osoby v krajské radě.

„Za člena rady nechceme žádnou osobu obžalovanou z trestného činu spáchaného v souvislosti s výkonem veřejné funkce, nebo která je v dlouhodobém střetu zájmů,“ uvádí se doslova v Povolební strategii pro volby do zastupitelstva Karlovarského kraje v roce 2020. Ta je nedílnou součástí volebního programu a kandidáti se zavázali k jejímu dodržování. To vylučuje Dalibora Blažka z rady Karlovarského kraje. Ten totiž už několik let figuruje jako obžalovaný v kauze korupce při pronájmu pozemků pro kasino v Aši, kde je zároveň starostou.

S tím ovšem Petr Kulhánek nepočítal a Dalibor Blažek měl zasednout v krajské radě. Podle informací serveru Náš REGION to mělo být právě za podporu tohoto koaličního projektu.

V tuto chvíli je jasné, že se nikomu nedaří složit smysluplnou a stabilní koalici. Důvodů je několik. Od osobních antipatií, přes nedůvěru v osobu pana Kulhánka, který se v Karlových Varech „proslavil“ kauzou Alžbětiny lázně a solární baroni – číst zde: http://karlovarky.cz/solarni-baroni-chteji-provozovat-alzbetiny-lazne/ , až po nechuť všech zúčastněných jednat z SPD, která má tímto nulový koaliční potenciál.

, , , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře