V Chodově hořel byt v paneláku, dvě osoby zraněné
Devět jednotek hasičů zasahovalo v noci ze soboty na neděli u požáru bytu v Chodově na Sokolovsku. Při požáru se dvě osoby zranily.

Požár bytu v desetipatrovém domě v Chodově na Sokolovsku nahlásili obyvatelé domu na tísňovou linku hasičů před jedenáctou hodinou v noci ze soboty na neděli. Místní jednotka hasičů byla na místě požáru za osm minut od ohlášení. Velitel potvrdil, že hoří v bytě v pátém patře a že kouř z požáru je na chodbách od čtvrtého patra. Požádal tak o vyhlášení druhé stupně požárního poplachu, aby na místě byl dostatek sil a prostředků pro evakuaci celého domu. V bytě hořelo vybavení v jedné místnosti, uvnitř byla jedna osoba, která se nadýchala kouře.

V Chodove horel byt v panelaku zpravy kalovarsko

Uhasit požár se hasičům podařilo v několika minutách po příjezdu na místo, komplikované bylo odvětrání domu.

Jedná se o starý typ panelového domu, který nemá požární klapky pro odvětrání. Hned vedle místa požáru je kulturní středisko, starosta města zde zřídil evakuační centrum, kam hasiči umístili celkem 23 osob. Sedm z nich opustilo dům samovolně, další pak hasiči vyvedli ze zakouřeného prostoru. Další obyvatelé domu zůstali ve svých bytech po kontrole a za nepřetržitého dohledu hasičů. Evakuační centrum bylo zrušené půl hodiny po půlnoci, kdy se všichni mohli vrátit do svých bytů.

Záchranná služba převezla do nemocnice obyvatelku z hořícího bytu, na místě ošetřila další jednu osobu nadýchanou kouřem a monitorovala stav všech evakuovaných. Celková likvidace požáru byla ukončena po třech hodinách od nahlášení. Díky rychlému zásahu se požár nerozšířil, škoda tak vznikla jen v hořícím bytě a je předběžně odhadnuta na 100 tisíc.

Zdroj a foto: HZS Karlovarského kraje

, , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře