Potravinová banka Karlovarského kraje zahájila výdej respirátorů FFP2

Výdej respirátorů třídy FFP2 zahájila dnes Potravinová banka Karlovarského kraje z.s.

Ze státních hmotných rezerv obdržela 79 000 kusů respirátorů, aby pomohla MPSV s distribucí ochranných prostředků dýchacích cest pro osoby v nouzi. 

Žádat o respirátory mohou nejen naši stálí odběratelé, ale také města a obce v Karlovarském kraji. Každé město nebo obec má nárok na 6 kusů respirátorů pro 2,5% obyvatel města. Určené jsou zejména pro seniory v ohrožení, kteří nejsou schopni zajistit si respirátory jiným způsobem. Dále je mohou dostat osoby v nouzi, pokud z různých důvodů nemohou žádat o finanční podporu na jejich nákup.

“S distribucí pomáháme dobrovolně a zcela nad rámec své hlavní činnosti, což je poskytování potravinové pomoci. Jsme ale rádi, že můžeme kromě jídla a drogerie vydávat i respirátory. Poslední dny je po nich totiž opravdu velká sháňka. Spousta lidí nám píše a volá, aby se dozvěděli, kde a jak mohou respirátory získat.”   

respiratory FFP2 NR

Na nákup ochranných prostředků mohou lidé žádat finanční podporu v rámci MOP COVID-19 na Úřadu práce ČR ve výši 500 Kč na osobu na jeden měsíc. Pěstouni nebo zaměstnanci ZDVOP (Zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc) mají možnost pořádat o poskytnutí respirátorů příslušný krajský úřad.

Potravinová banka Karlovarského kraje z.s. v těchto zajišťuje také distribuci jednorázových roušek pro klienty sociálních služeb. Na sklad jich dostala 250 000 s tím, že pro každého klienta je určené jedno balení po 50 kusech.   

“Ochranné prostředky nemůžeme a nebudeme vydávat přímo jednotlivcům, protože by to ohrozilo naše pracovní kapacity a došlo by k ohrožení naší hlavní činnosti. Jsme distribučním kanálem, který pomáhá se skladovací kapacitou a logistikou prostřednictvím sítě svých odběratelů. Děkujeme za pochopení.”

Zdroj a foto: Fb – Potravinová banka Karlovarského kraje

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře