Vyloučené lokality, podvýbor, Starostka Sokolova zůstává ve funkci, bude i poslankyní
Výbor pro sociální politiku Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky má od 19. ledna nový Podvýbor pro sociálně vyloučené lokality a začleňování lidí po výkonu trestu. S iniciativou, aby tento podvýbor vznikl, přišla starostka Sokolova a poslankyně parlamentu Renata Oulehlová. Návrh byl přijat všemi členy sociálního výboru. Nový podvýbor bude mít devět členů.

„Sociálně vyloučené lokality, to není pouze problém Sokolova, ale řady dalších měst i obcí. A stále jich přibývá. Proto je důležité, že se tato záležitost a vše s ní spojené oficiálně přenese přímo na parlamentní půdu. Podvýbor se jí teď může zabývat systematicky a hlas z něj znějící bude mít mnohem větší váhu při všech jednáních. Problematiku sociálně vyloučených lokalit jsem už otevřela na úrovni Svazu měst a obcí ČR. A vznik podvýboru je vyústěním těchto aktivit,“ podotkla starostka a poslankyně Oulehlová.

Členy parlamentního podvýboru jsou poslanci napříč politickým spektrem. Podle Renaty Oulehlové byl o práci v podvýboru velký zájem. Což jen potvrzuje, že se jedná o skutečně aktuální tématiku. Podvýbor při své činnosti počítá kromě jiného s úzkou spoluprací například se svazem měst a obcí nebo různými organizacemi, které se sociálně vyloučenými lokalitami a začleňováním lidí po výkonu trestu smysluplně zabývají.

Výbory Poslanecké sněmovny jsou základním dějištěm parlamentní legislativní a kontrolní činnosti. Působností zpravidla odpovídají věcnému rozdělení kompetencí vlády mezi jednotlivá ministerstva a ostatní ústřední orgány státní správy. Schůze výborů jsou veřejné. Zákon o jednacím řádu Poslanecké sněmovny umožňuje výborům, aby si zřídily podvýbory pro řešení konkrétních otázek, jednání podvýborů nejsou veřejná.

Zdroj: Město Sokolov

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře