Několik případů krádeží. Krimi zprávy, Zprávy Karlovarsko

Šestatřicetiletý muž měl během tří týdnů vniknout do šesti rekreačních chatek na Sokolovsku. S protiprávním jednáním měl začít 2. listopadu 2020, kdy v dopoledních hodinách vnikl do dvou chatek v zahradní kolonii v Sokolově. Obě měl prohledat a odcizit téměř vše, co mu přišlo pod ruku. Měl vzít elektrocentrálu, prodlužovací kabely, stavební kolečko, stolní rádio či třeba řetězovou pilu.

V následujících dvou týdnech měl své jednání ve čtyřech dalších případech opakovat. V zahrádkářských koloniích měl překonat oplocení a poté vniknout do chatky či kůlny na nářadí. Jednu z chatek měl dokonce vykrást během několika dnů dvakrát. Z objektů měl muž odcizit téměř vše, co našel. Například i několik balíčků hracích karet.
 
Svým jednáním měl způsobit celkovou škodu téměř 80 tisíc korun.
 
Policisté ve spolupráci s kriminalisty se případem intenzivně zabývali a ve čtvrtek 26. listopadu šestatřicetiletého muže zadrželi. Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání a muže obvinili ze spáchání zločinu krádeže a přečinů porušování domovní svobody a poškození cizí věci.

Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který jej akceptoval. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby.

Nyní mu v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až osm let, neboť se takového činu dopustil za stavu ohrožení státu nebo za válečného stavu, za živelné pohromy nebo jiné události vážně ohrožující život nebo zdraví lidí, veřejný pořádek nebo majetek.

Pro správné zabezpečení majetku dodržujte tyto rady:
  • Uzavření objektu – vždy, když odcházíte z bytu nebo domu, řádně uzavřete všechna okna a pečlivě uzamkněte dveře, a to i v případě, že máte v plánu se brzy vrátit.
  • Neupozorňujte na svou nepřítomnost – pokud odjíždíte na delší dobu, řekněte to pouze blízkým, případně osobám, kterým věříte. Na svou nepřítomnost neupozorňujte na sociálních sítích.
  • Neupozorňujte na své majetkové poměry – nenechávejte doma velké množství cenností a vyšší finanční hotovost, raději vše uschovejte do banky, případně cenné předměty a peníze řádně uzamkněte v trezoru doma.
  • Na jmenovkách uvádějte množná čísla – na domovní zvonky či poštovní schránky uvádějte svá příjmení vždy v množných číslech bez křestních jmen a dosažených titulů.
  • Pokud se i přes naše preventivní rady stanete obětí vloupání, ihned volejte na linku 158. Do domu či bytu nevstupujte, může se stát, že pachatel je ještě uvnitř a může být ozbrojen. Pokud přece jen do domu či bytu vstoupíte, nemanipulujte s předměty a byt neuklízejte, mohli byste uklidit i stopy, které tam pachatel zanechal.

Zdroj: Policie ČR 

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře