Pod vlivem alkoholu a drog způsobil dopravní nehodu
Pod vlivem alkoholu a drog způsobil dopravní nehodu. Navíc nebyl ani držitelem řidičského oprávnění. 

Policisté z karlovarského dopravního inspektorátu sdělili podezření ze spáchání přečinů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání třiatřicetiletému muži z Karlových Varů.

Ten měl v pátek 4. února letošního roku řídit v nočních hodinách osobní automobil značky Audi. V Karlových Varech měl s vozidlem přejet do protisměru a následně narazit do stromu. Po příjezdu policisté zjistili, že na automobilu nejsou umístěny registrační značky. Lustrací následně zjistili, že třiatřicetiletý řidič navíc není vlastníkem řidičského oprávnění a má platný zákaz řízení všech motorových vozidel až do konce tohoto roku. Poté se muž podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s pozitivním výsledkem 2,21 promile. Následně se podrobil orientačnímu testu na přítomnost omamných a psychotropních látek, který vyšel taktéž s pozitivním výsledkem, a to na látku amfetamin.

Z těchto důvodů byla muži zakázána další jízda a byl převezen k lékařskému ošetření spojeného s odběrem biologického materiálu. Při této dopravní nehodě naštěstí nedošlo k žádnému zranění. Škoda byla předběžně odhadnuta na částku téměř 60 tisíc korun. V případě prokázání viny hrozí třiatřicetiletému muži trest odnětí svobody až na tři roky.

Zdroj a foto: Policie ČR

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře