#PijuPrameny - Zkuste letos jarní očistu

Infocentrum města Karlovy Vary ve spolupráci s Alžbětinými lázněmi a Institutem lázeňství a balneologie připravilo na březen program #PijuPrameny

Cílem je připomenout obyvatelům Karlových Varů, že prameny, kolem kterých jejich město vzniklo a existuje již téměř 700 let, jsou jedinečným přírodním zdrojem. Zdrojem, který podpoří vaše zdraví a imunitu. Nemusíte být zákonitě nemocní nebo se léčit. Prameny pomohou i s obnovou vnitřní rovnováhy. Obsahují neuvěřitelné množství prospěšných přírodních látek, které blahodárně působí na vaše tělo i mysl. Prameny, jejichž léčivá voda v lázních zdarma nepřetržitě vyvěrá již stovky let, místní Karlovaráci – ke své škodě – příliš nevyužívají. I přesto, že do Karlových Varů za nimi jezdí lidé z celého světa.

Chceme to změnit!

Na konci roku 2022 pracovníci Infocentra před karlovarskou hlavní poštou provedli na toto téma dotazníkové šetření. Ze vzorku více než 120 Karlovaráků zjistili, že jich přes 90 % sice věří, že prameny jsou léčivé, ale pravidelně potenciál zřídel využívá něco málo přes 15 % z nich. To je velmi málo. Chceme to změnit! 22. března každoročně slavíme Světový den vody. Proč bychom tedy v Karlových Varech nenazvali celý březen měsícem vody. Té naší, termominerální!

Jak na to?

Pro 500 osob je zajištěno vstupní vyšetření u lázeňského lékaře, který předepíše zájemcům pitnou kúru přímo na míru. Se souhlasem dotčených zájemců by následně Institut lázeňství a balneologie vyhodnotil zdravotní přínos v detailnější studii.

Chcete se zapojit?

Na www.PijuPrameny.cz se bude možné od 1. února do programu zaregistrovat a nechat si předepsat pitnou kúru na míru. Po 14. únoru dostanou zaregistrovaní zájemci další informace – kde, kam a jakým způsobem se přihlásit ke vstupnímu vyšetření.

Kdy vám začíná pitná kúra?

Pitnou kúru můžeme začít všichni společně od 6. března. Den před tím, tj. 5. března, spustíme jarní pitnou kúru na Mlýnské kolonádě, a to za účasti karlovarských osobností a pod dohledem odborné garantky MUDr. Stanislavy Maulenové. Pitnou kúru je možné začít také individuálně, okamžitě po konzultaci s lázeňským lékařem. Na vyšetření se dozvíte všechny základní informace – který pramen, kdy a v jakém množství užívat. Individuálně, přesně podle vaší indikace a potřeb. Právě tak aby vám silná termominerální voda nemohla způsobit jakékoliv komplikace. Konzultace a vyšetření s balneologem je nezbytné, tak aby se předem vyloučilo užívání pramenů lidem s kontraindikacemi. V některých případech není pitná kúra vhodná.

Nebudete v tom sami!

Primátorka města – Andrea Pfeffer Ferklová, známý principál pouličního divadla – Viktor Braunreiter, vrcholoví sportovci VK Karlovarsko a HC Energie Karlovy Vary Vás v tom nenechají samotné. Ani oni ještě nikdy pitnou kúru nevyzkoušeli. Ale to se letos v březnu změní, neboť také oni se spolu s Vámi pitné kúry zúčastní.

Zdroj: Magistrát města Karlovy Vary www.PijuPrameny.cz

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře