Parkoviště v Karlových Varech jsou bezobslužná a prošla rozsáhlou modernizací
Všechna parkoviště v Karlových Varech, která provozuje Dopravní podnik Karlovy Vary (DPKV), prošla v minulých letech rozsáhlou modernizací. Vedení společnosti rozhodlo o instalaci automatických závor, které podstatně zvýší komfort řidičů.

„Všechna naše parkoviště jsou vybavena nejen automatickou závorou, ale i platebním terminálem, kamerovým systémem a dalším technickým zařízením. Provoz závor je naprogramován tak, aby na parkoviště bylo možné vjet v každou denní i noční hodinu,“ vysvětluje místopředseda představenstva DPKV pověřený řízením společnosti Lukáš Siřínek.

Modernizace parkovišť probíhala v Karlových Varech postupně. Zatímco například ve Varšavské ulici si instalace závor vyžádala několikadenní uzavření plochy k parkování, poslední závora instalovaná u KOME byla spojena s dokončovacími pracemi nového mostu.

„Bezobslužný systém je v dnešní době naprostou samozřejmostí ve všech větších evropských městech a my jsme rádi, že se k nim mohou přiřadit i Karlovy Vary. Systém nabízí několik variant úhrady parkovného a instalace závor nepřinesla řidičům žádné zásadní problémy. Naopak se zvýšil komfort jejich odbavení,“ doplňuje předseda představenstva DPKV Jiří Vaněček.

Ten opět zmínil aplikaci Vary virtual, která se v lázeňském městě stává stále oblíbenější, populárnější a využívají ji i řidiči. DPKV ji spustilo v polovině loňského roku a obyvatelé i návštěvníci města si na ni rychle zvykli. „Sledujeme moderní trendy v dopravě i dalších oblastech a jsme rádi, že se nám daří zavádět různé moderní a inovativní věci do každodenního života nejen našich cestujících, ale v otázce parkování třeba i řidičů, kteří mohou například sledovat volná parkovací místa ve městě,“ dodal předseda představenstva.

Zdroj a foto: Magistrát města Karlovy Vary

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře