Oprava Antonínského mostu v Sokolově omezí dočasně provoz
Po prvním z Antonínských mostů, jehož oprava skončila na podzim roku 2017, nyní začíná obnova i druhého z přemostění.

Tentokrát jde o most nad řekou. Jeho rekonstrukce potrvá od 7. března asi půl roku. Po tuto dobu bude most nad řekou uzavřen. Na druhý z mostů bude omezen přístup, a také parkování pod mostem bude redukováno, parkoviště poslouží jako zařízení staveniště.

Antonínské mosty jsou spojnicí mezi cyklostezkou a jezerem Medard. Mostní konstrukce přes řeku Ohři byla určena pro převedení důlní dráhy. Je ve špatném technickém stavu, který se především kvůli zatékání do nosné konstrukce průběžně zhoršuje. Z mostu bude odstraněn svršek a odbourány části nosné konstrukce, které jsou nejvíce narušeny. Zůstane zachován stávající charakter komunikace, která se změní na asfaltovou. Cílem opravy je zamezit dalšímu chátrání nosné konstrukce i spodní stavby. 

“Mosty jsou nejen pro město Sokolov, ale i pro celý kraj, opravdu důležité. Jsou spojnicí mezi hojně využívanou, páteřní cyklostezkou podél řeky Ohře a vzniklým jezerem Medard, které je na druhé straně těchto mostů. Oba Antonínské mosty právě tyto dvě lokality spojují,” uvedl sokolovský místostarosta Jan Picka. 

Stavební práce jsou financovány ze státního rozpočtu České republiky v rámci Koncepce řešení ekologických škod vzniklých před privatizací hnědouhelných těžebních společností v Ústeckém a Karlovarském kraji. Celkové náklady jsou 24 973 584,24 Kč vč. DPH. Délka mostu je 105,72 m a šířka 8,81 m. Zhotovitelem stavby je společnost Metrostav a.s., která byla vybrána na základě zadávacího řízení. 

Zdroj: Město Sokolov

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře