Odcizil žvýkačky. Trochu kuriózní krádeže se dopustil muž z Chebu
Třicetiletý muž z Chebu měl 1. ledna 2021 v dopoledních hodinách navštívit místní čerpací stanici. V prodejně se měl chvíli pohybovat, následně využít nepozornosti obsluhy a pod oblečení si uschovat dva balíky žvýkaček.

Poté si měl u pokladny zakoupit zboží v hodnotě několika desítek korun a také přitom měl využit nepozornosti obsluhy a odcizit další balíček žvýkaček. Čerpací stanici měl opustit, aniž by za žvýkačky zaplatil. Svým jednáním měl odcizit celkově téměř stovku kusů žvýkaček a způsobit tím škodu téměř dva tisíce korun.

Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání a třicetiletého muže obvinili ze spáchání zločinu krádeže. V případě prokázání viny hrozí muži, který již byl v minulosti za krádeže pravomocně odsouzen, trest odnětí svobody na dvě léta až osm let, neboť se tohoto jednání dopustil v době, kdy byl Usnesením Vlády České republiky vyhlášen nouzový stav pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu COVID – 19 a čin byl tedy spáchán za stavu jiné události vážně ohrožující život nebo zdraví lidí.

Zdroj: Policie ČR


, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře