Obyvatelé z okolí karlovarské ubytovny v Charkovské se po letech dočkají klidu

Rámus, velký nepořádek a vandalismus musí dlouhá léta snášet lidé bydlící v okolí problematické ubytovny v Charkovské ulici v Karlových Varech. Nyní se konečně dočkají řešení. Městské zastupitelstvo na svém úterním zasedání schválilo, že ubytovnu od soukromého majitele odkoupí.

“I Když se město snažilo v průběhu let najít různá řešení, situace je stále neúnosná. Toto je proto jediná možnost, jak situaci vyřešit”, uvedl městský zastupitel a člen pracovní skupiny pro bezpečnost a problematiku ubytoven Viktor Linhart z ODS, která odkoupení ubytovny iniciovala.

Město za 73 bytů a 6 nebytových jednotek zaplatí necelých 75 mil. Kč. Majitel předá ubytovnu vyklizenou. “V domě následně plánujeme družstevní bydlení, čímž by se měly pokrýt náklady na jeho koupi,” sdělil náměstek primátorky Petr Bursík (ODS).

Situace kolem ubytovny, v níž žijí hlavně sociálně slabí, je vyhrocená už mnoho let. Nepomáhaly petice a dopisy žijících občanů v jejím okolí adresované městu. Ubytovna pravidelně zaměstnává městskou polici, která zde dokonce zřídila bod svého kamerového systému. V domě vznikl také nízkoprahový klub pro děti a mládež Armády spásy. Přesto se nedařilo situaci zklidnit.

Zdroj: ODS Karlovy Vary

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře