Karlovy Vary: „O opravách chodníků by v budoucnu mohli rozhodovat i samotní obyvatelé města“ říká Jakub Novotný (Karlovaráci)
Karlovy Vary: „O opravách chodníků by v budoucnu mohli rozhodovat i samotní obyvatelé města“ říká Jakub Novotný (Karlovaráci)

Jedním z věčných témat každého většího města je údržba komunikací. Silnic, parkovišť, ale také chodníků. Ani Karlovy Vary v tomto směru nejsou výjimečné a chodníků, o které se město stará, jsou desítky a desítky kilometrů. Právě proto se stala péče o pěší komunikace jedním z hlavních cílů současného vedení města.

„Během uplynulých čtyř let se podařilo proinvestovat mnoho peněz v rámci údržby a modernizace chodníků po celém městě. Doufali jsme, že investice bude ještě vyšší, ale i tento výsledek v době COVIDU považuji za velký úspěch. Myslím, že skoro není část města, kde by se v posledních letech něco neopravovalo, nebo nestavělo,“ říká karlovarský zastupitel Jakub Novotný (Karlovaráci) a pokračuje. „Nejde jen o bezpečnost, ale samozřejmě i o pohodlí obyvatel města. Pokud chceme, aby lidé po městě více chodili pěšky a využívali alternativní způsoby dopravy, musíme jim k tomu vytvořit co nejlepší podmínky. Nikdo nechce chodit po městě, kde si může na každém kroku zlomit nohu.“

Po opravách pěších komunikací volají obyvatelé města už delší dobu. „Je to opravdu hrozné. Když vidím maminky s kočárky, jak kodrcají přes výmoly, nebo starší spoluobčany, kteří mají problémy ujít i pár stovek metrů. Je ale pravda, že v posledních letech se to výrazně zlepšuje, tak snad to bude i pokračovat,“ říká paní Monika z Karlových Varů. Právě jí zřejmě potěší připravovaná novinka, se kterou jde do volebního klání hnutí Karlovaráci. Ti chystají vytvoření aplikace a elektronického formuláře, ve kterém by občané mohli zasílat podněty na nejhorší úseky komunikací ve městě.

„Jak přesně by to vypadalo je samozřejmě na delší debatu. Chceme tím ale dát hlavně najevo, jak důležité pro nás podněty od občanů jsou. Jsou to oni, kdo každý den prochází po městě a vidí i to, co nám může unikat. Takže bychom rádi podněty od lidí pak v týmu na magistrátě vyhodnocovali a případně zajistili opravu. Pokud by majitelem plochy nebylo město, ale soukromník, tak bychom se pokusili vyvolat jednání, jehož cílem by byla rekonstrukce komunikace,“ rozvíjí myšlenku Novotný.

Pokud se vše podaří, přáli by si Karlovaráci funkční aplikaci a elektronický formulář nejpozději v průběhu roku 2024.

Foto zdroj mmkv – ilustrační

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře