Nová tvrdá opatření platí pro okres Sokolov a Cheb
Nová tvrdá opatření se týkají okresů Cheb, Sokolov a Trutnov. “Schválili jsme v nich další omezení pohybu. Až na výjimky lidé, kteří v těchto regionech bydlí, je nebudou moci opustit. A lidé, kteří v nichž nežijí, do nich nebudou moci přijet,” popsal ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO).

Lidé budou moci i nadále cestovat například za prací, do škol, k lékaři či na úřady. “Je ale potřeba účel cesty vždy doložit, budou policejní kontroly,” avizoval Blatný.

Vláda také pro tři zmíněné okresy zavedla povinnost nosit minimálně zdravotnickou roušku nebo respirátor FFP2 – a to ve vnitřních prostorách, ve veřejné dopravě či na místech, kde není možné dodržovat rozestupy.

Výjimky z omezení pohybu v nejpostiženějších okresech

Výjimky z omezení pohybu se týkají například dětí, které mohou chodit do školy, a jejich doprovodu. Další výjimkou je cesta do zaměstnání, lidé ale budou muset mít potvrzení, že mohou výjimek využít.

Příjezdové cesty budou hlídat policisté

Ministr Blatný na tiskové konferenci po jednání vlády uvedl, že budou příjezdové cesty do nejpostiženějších okresů kontrolovat policisté, aby nedocházelo k nežádoucímu pohybu.

Zdroj: TN.cz

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře