Někdy je hrdina nenápadný soused nebo kolega. Karlovarský kraj opět hledá hrdiny a nevšední činy

Karlovarský kraj opět hledá hrdiny a nevšední činy, které vedly k záchraně zdraví či života.

Získat krajské medaile za zásluhy o bezpečnost mohou lidé z našeho regionu, již svým pohotovým a statečným jednáním pomohli řešit mimořádnou událost, aktivně se podíleli na činnosti složek Integrovaného záchranného systému a přispěli k jejich rozvoji. Nominace lze zasílat do 7. září 2022.

Medaile se udělují na základě rozhodnutí Rady Karlovarského kraje občanovi, kterého navrhují složky Integrovaného záchranného systému, Krajské ředitelství policie Karlovarského kraje, člen rady nebo zastupitelstva a veřejnost. „Máte-li ve svém okolí někoho, kdo v uplynulém období neváhal obětavě pomoci druhým v kritické situaci, budeme rádi, když jej na udělení medaile nominujete. A nemusí jít přímo o hasiče, záchranáře, policisty nebo zdravotníky. Někdy je hrdina nenápadný soused nebo kolega, který ale dokázal v pravou chvíli být na pravém místě,“ popsal hejtman Petr Kulhánek.

Nominace je možné zaslat e-mailem na adresu: tereza.hrdlickova@kr-karlovarsky.cz, nebo v listinné podobě na adresu: Krajský úřad Karlovarského kraje, Odbor kancelář hejtmana, Závodní 353/88, 360 06, Karlovy Vary. Písemný návrh by měl obsahovat základními údaje o oceňovaném a zdůvodnění nominace. Obálku je třeba označit slovy „Nominace na medaili“. Slavnostní ceremoniál předávání medailí plánuje Karlovarský kraj na říjen letošního roku.

Zdroj: Informační portál Karlovarského kraje

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře