Nedovolené ozbrojování. Obviněnému hrozí pětileté vězení
Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání 42letého muže ze Sokolova, kterého obvinili ze spáchání přečinu nedovoleného ozbrojování.

Tohoto jednání se měl obviněný muž dopustit dne 13. listopadu 2021 ve večerních hodinách v Sokolově v místním baru. Zde měl položit vedle sebe na lavici zbraň a dle zde přítomných osob se chovat podivně. Jeden z návštěvníků jeho podivné chování oznámil obsluze baru, která na místo ihned zavolala policejní hlídku. Na to měl obviněný muž zareagovat tak, že měl jednu zbraň uschovat pod lavici, kde seděl a druhou zbraň jít uschovat na toalety. Když po pár vteřinách vyběhl z toalet, byl následně zadržen policejní hlídkou. Policistům poté vydal přes šest desítek různých nábojů a dvě pouzdra na střelné zbraně, které měl u sebe. Při prohlídce provozovny byly dále nalezeny dvě střelné zbraně, které policisté zajistili. Jednalo se o samopal vzor 61 Škorpion a tzv. flobertku. Obviněný muž tak držel bez náležitého povolení nejméně zbraň samopal vzor 61 Škorpion, kdy bylo dle odborného vyjádření z odboru kriminalistických expertíz zjištěno, že se jedná o krátkou kulovou samočinnou zbraň, která odpovídá kategorii A a je tedy zbraní střelby schopnou, tudíž i zakázanou. V evidencích bylo zjištěno, že obviněný muž není a nikdy nebyl držitelem zbrojního průkazu nebo zbrojní licence a vzhledem k tomu nemůže být držitelem zbraně kategorie A, B nebo C, popř. střeliva do těchto zbraní.

Policejní komisař podal podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který jej akceptoval. Soudce Okresního soudu v Sokolově poslal obviněného muže do vazební věznice. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až pět let.

Zdroj: Policie ČR

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře